تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
1

بیش از۲۵ درصد اعتبارات کردستان به حوزه راه‌های روستایی اختصاص یافت

  • کد خبر : 9024
  • ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳
بیش از۲۵ درصد اعتبارات کردستان به حوزه راه‌های روستایی اختصاص یافت

بیش از۲۵ درصد اعتبارات کردستان به حوزه راه‌های روستایی اختصاص یافت

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان  از اختصاص بیش از ۲۵ درصد اعتبارات استانی در سال جاری برای توسعه و نگهداری راه‌های روستایی خبر داد.

 

به گزارش صنعت_  اکبر محمدی عصر روز چهارشنبه ۲۹ آذر ماه سالجاری در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل در سنندج با بیان اینکه حمل و نقل یکی از بنیاد های اساسی و نقطه عطفی در تکوین تمدن بشر به شمار می رود که در طول تاریخ تاثیر بسیار زیادی در قوام و دوام کشور ما در زمینه های مختلف داشته است، افزود: یکی از پایه های انقلاب صنعتی، حمل و نقل و گونه های جدید آن است و امروز یکی از تغییرات اساسی در توسعه،  تحول در زمینه حمل و نقل است.

وی با اشاره به اینکه به جد پیگیر توسعه سیستم های حمل و نقل درون و برون شهری در استان هستیم، ادامه داد: در مجموع مصوبات سفر دور اول و دوم رئیس جمهور به استان بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان آن به بخش را های روستایی اختصاص یافته است.

محمدی همچنین از اختصاص بیش از ۲۵ درصد اعتبارات استانی در سال جاری برای توسعه و نگهداری راه های روستایی و ناوگان پشتیبانی راهداری خبر داد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان همچنین با بیان اینکه حمل و نقل بسترلازم را برای انتقال مسافر و کالا مهیا می کند که یکی از نیاز های حیاتی است ،گفت: هرچه زیرساخت ، ناوگان و پرسنل در سیستم حمل و نقل قوی تر باشد، ایمنی، امنیت، تسهیل تردد، افزایش صرفه جویی و کاهش هزینه خدمات را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه ارتباط مستقیمی میان توسعه یافتگی یک کشور و توسعه یافتگی سیستم حمل و نقل وجود دارد، تصریح کرد: هر چه گستردگی سیستم حمل و نقل بیشتر شود افزایش بهره‌وری و اثرات مستقیم اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و … حاکمیتی به وجود خواهد آمد‌.

محمدی افزایش قدرت مانور سیستم های حمل و نقل  را موجب  افزایش کشش ظرفیت اقتصادی و بهره وری بیشتر عنوان کرد و یادآور شد  : قوام و دوام اعمال حاکمیت به ظرفیت های حمل و نقل بستگی دارد و بر این اساس یکی از برنامه های انتظام بخشی به فضای حاکمیتی و جغرافیایی مقوله حمل و نقل است.

وی اضافه کرد: یکی از شاخص های اصلی توسعه پایدار ، سیستم حمل و نقل پویا و توانمند است و از منظر برنامه ریزی، توسعه حمل و نقل شرایط مناسبی برای انتظام بخشی و توسعه ایجاد می کند به گونه ای که از ۱۷ مقوله مطرح شده در سند توسعه پایدار سازمان ملل ، ۷ مورد آن در ارتباط با حمل و نقل و موضوعات مرتبط با آن است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان در پایان  با اشاره به اینکه در سند آمایش استان کردستان و اسناد بالا دستی جایگاه ویژه ای برای حمل و نقل استان دیده شده است، خاطرنشان کرد: تکمیل و توسعه کریدور شمال – غرب ، تقویت محور اصلی شرقی به غربی و ایجاد مرکز لجستیک شمال غرب کشور در کردستان از اولویت های کلی این اسناد می باشد .

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9024