تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

بیش از ۸۳ کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه کشف شد

  • کد خبر : 3596
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹
بیش از ۸۳ کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه کشف شد

بیش از ۸۳ کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه کشف شد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف ۸۳ کیلو و ۱۲۰ گرم تریاک در شهر کرمانشاه با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

 

به گزارش الوند، سردار “علی اکبر جاویدان” اظهار داشت: پس از اطلاع ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مبنی بر اینکه یک دستگاه کامیون حامل صیفی جات اقدام به حمل مواد مخدر کرده و وارد کرمانشاه شده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی کامیون مورد نظر شده در حوالی میدان تره بار کرمانشاه شده و نسبت به توقیف و بازرسی از آن اقدام کردند.

کشف ۵۲کیلو گرم مواد مخدر تریاک در پوشش بار صیفی جات

سردار جاویدان تصریح کرد: در بازرسی های انجام گرفته از کامیون توقیفی ۵۲ کیلو و ۲۲۰ گرم ماده مخدر تریاک که به شکل حرفه ای در بار صیفی جات مخفی شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به دستگیری ۲ نفر در این راستا، یادآوری کرد: در ادامه و طی بازرسی های صورت گرفته از منزل یکی از متهمان دستگیر شده ۳۰ کیلو و ۹۰۰ گرم دیگر ماده مخدر تریاک کشف شد.

وی  با بیان اینکه تلاش برای دستگیری دیگر عوامل احتمالی مرتبط با این محموله ادامه دارد، گفت: پلیس کرمانشاه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر را همواره در دستور کار داشته است.

کشف بیش از چهار تن مواد مخدر در سال گذشته

وی همچنین کل کشفیات مواد مخدر استان در سال گذشته را چهار تن و ۸۵ کیلوگرم عنوان کرد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با سال ۹۹ که حدود سه تن و ۶ کیلوگرم بوده، ۳۸ درصد افزایش داشته است.

دستگیری ۶۵۵۹نفر در حوزه مواد مخدر طی سال گذشته

سردار جاویدان در پایان آمار دستگیر شدگان حوزه مواد مخدر استان کرمانشاه را در سال گذشته ۶ هزار و ۵۵۹ نفر عنوان و تصریح کرد: این تعداد در مقایسه با سال ۹۹ که پنج هزار و ۹۹۳ نفر بوده اند ۱۶ درصد رشد نشان می دهد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3596