تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

بهره برداری از ۷۲ طرح راهداری استان همدان در دهه فجر

  • کد خبر : 9225
  • ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۳
بهره برداری از ۷۲ طرح راهداری استان همدان در دهه فجر

بهره برداری از ۷۲ طرح راهداری استان همدان در دهه فجر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: ۷۲ طرح با اعتباری افزون بر ۸۵۰ میلیارد تومان در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش صنعت _  مهرداد آهکی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۵۰۴ کیلومتر از محور‌های اصلی و شریانی استان روکش آسفالت شده است که از این میزان ۲۸۷ کیلومتر در هفته دولت به بهره برداری رسیده است و ۲۱۶ کیلومتر نیز در دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد : همه این طرح ها با هدف تأمین ایمنی عبور و مرور، کاهش میزان خرابی راه و افزایش عمران، کاهش هزینه‌های استهلاک وسایل نقلیه و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای رسیدن به موقع به مقصد است.

آهکی با اشاره به بهره برداری بیش از ۲۳ کیلومتر راه روستایی در دهه مبارک فجر تاکید کرد: از ابتدای سال تاکنون در مجموع بیش از ۴۲ کیلومتر راه روستایی ساخته و به بهره برداری رسیده است که این میزان از راه‌های روستایی در استان بی شک تأثیر بسزایی در رفع محرومیت و ارتقای سطح دسترسی خانوار روستایی از راه مناسب آسفالته و شاخص‌های توسعه روستایی خواهد داشت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان تصریح کرد: اصلاح و رفع ۲۱ نقطه از نقاط پر تصادف استان، اجرای بیش از ۱۱ کیلومتر ایمن سازی راه‌ها شامل روشنایی و نیوجرسی، ساخت ۷ دستگاه ابنیه فنی کنارگذر و زیرگذر، نصب و راه اندازی و یک دستگاه دکل خودایستا ۳۶ متری نیز در این ایام به بهره برداری می‌رسد.

آهکی با تاکید بر درزگیری بیش از ۲۰۸ متر از راه‌های ارتباطی شریانی زیرپوشش این اداره کل گفت: یک واحد مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی، یک واحد ساخت نمازخانه بین راهی سوباشی و ۳۳ دستگاه سامانه‌های هوشمند ITS در محور‌های مواصلاتی استان از دیگر اقدامات این اداره کل است که در دهه مبارک فجر امسال، افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل راهداری استان همدان در ادامه از آغاز به کار عملیات اجرایی ۴ طرح راهداری استان در ایام الله دهه فجر خبر داد.

این مسئول ۷ و نیم کیلومتر ایمن سازی راه‌ها شامل روشنایی و نیوجرسی، ۲ دستگاه ساخت زیرگذر و تعریض ابنیه فنی و یک مورد ساخت دوربرگردان‌ها در جاده‌های استان با اعتبار نزدیک به پنجاه میلیارد تومان را از طرح‌های این اداره کل برشمرد که عملیات اجرایی آن در ایام دهه فجر آغاز می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9225