تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
4

بزودی زندانیان مشمول عفو رهبری در کرمانشاه آزاد می‌شوند

  • کد خبر : 6526
  • ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
بزودی زندانیان مشمول عفو رهبری در کرمانشاه آزاد می‌شوند

بزودی زندانیان مشمول عفو رهبری در کرمانشاه آزاد می‌شوند

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از آغاز بررسی پرونده زندانیان زندان های کرمانشاه که مشمول عفو رهبری شده اند برای آزادسازی آنها خبرداد.

 

به گزارش الوند _ شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به اعلام عفو گسترده زندانیان از سوی مقام معظم رهبری، اظهارکرد: با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و موافقت مقام معظم رهبری در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد رجبیه، تعداد زیادی از زندانیان شامل عفو عمومی شدند.

وی با بیان اینکه عفو پدرانه مقام معظم رهبری شادی گسترده ای را در بین زندانیان به همراه داشته، افزود: در این راستا بررسی پرونده زندانیانی که مشمول عفو رهبری شده اند را در کرمانشاه آغاز کرده ایم.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: باتوجه به اینکه عفو رهبری شامل بخشی از زندانیان اغتشاشات اخیر هم خواهد شد، بنابراین پرونده زندانیانی که در این اغتشاشات براثر تبلیغات سوء شبکه های معاند و دشمنان انقلاب اسلامی حضور پیدا کرده بودند و اکنون متنبه شده اند نیز بسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از انجام بررسی ها آمار دقیق زندانیانی که در استان مشمول عفو رهبری شده اند، اعلام خواهد شد، گفت: در این راستا یک کارگروه متشکل از تعدادی از قضات استان تشکیل شده است و هم اکنون در زندان ها مشغول بررسی پرونده زندانیان هستند.

کرمی در پایان اعلام کرد: دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه آمادگی دارد تا به محض مشخص شدن زندانیانی که مشمول عفو شده اند آنها را آزاد کند تا به آغوش گرم خانواده بازگردند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6526