تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

برگزاری نخستین جشنواره استانی بازی های فکری جوان خلاق

  • کد خبر : 7493
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۹
برگزاری نخستین جشنواره استانی بازی های فکری جوان خلاق

برگزاری نخستین جشنواره استانی بازی های فکری جوان خلاق

نخستین جشنواره استانی بازی های فکری جوان خلاق به همت دانشجویان تشکل های نواندیش دانشگاه آزاد واحد همدان و جامعه اسلامی دانشگاه بوعلی در همدان برگزار می‌شود

 

به گزارش  الوند  به نقل از  روابط عمومی تشکل اسلامی دانشجویان نواندیش دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان ،این جشنواره استانی که در دو رشته مسابقه بازی مافیا و پانتومیم برگزار می گردد  در مدت ۳ روز از تاریخ ۲۰ الی ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در دو دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان و بوعلی سینا همدان اجرا خواهد شد و همچنین اختتامیه این جشنواره روز ۲۲ اردیبهشت ماه در مجتمع شهید آوینی همدان با حضور مسئولین استانی و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار میگردد.

نگار حصارخانی دبیر این رویداد و دبیر تشکل اسلامی دانشجویان نواندیش در باره روند برگزاری جشنواره گفت: این جشنواره در دو بخش مافیا و پانتومیم با رقابت جوانان استان برگزار می‌شود که محل بازی مافیا در دانشگاه آزاد و مسابقه پانتومیم در دانشگاه بوعلی سینا خواهد بود.

حصارخانی افزود: داوری بخش مافیا با همکاری با باشگاه فکری ورزشی شب خواهد بود که جناب آقای سعید بنی اردلان از داوران مطرح کشور مسئولیت تیم داوری این بخش را برعهده دارند. همچنین مسئولیت داوری بخش پانتومیم نیز با جناب آقای امیر پیرو خواهد بود.

 

 

محمد نوری مدیر داخلی باشگاه فکری ورزشی شب به عنوان یکی از حامیان مالی نیز در باره این جشنواره اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی این مجموعه که در حوزه ارائه خدمات رستورانی و همچنین بازی های جمعی – فکری فعالیت میکند آن است که برای مراجعین خود که بیشترین این افراد از قشر جوان و دانشجو هستند محیطی سالم و بی حاشیه به جهت گذران اوقات فراغت فراهم نمایند. در همین راستا نیز این مجموعه بسیار خرسند است که با مجموعه های دانشگاهی و دانشجویی در راستای افزایش نشاط اجتماعی همکاری میکند و قصد دارد تا این همکاری نقطه شروعی برای همکاری های هرچه بیشتر و تاثیرگذارتر فرهنگی در سطح جامعه باشد.

نوری اضافه کرد: از آنجایی که داوری بخش مسابقه مافیا با این مجموعه میباشد از تمام ظرفیت های تجربی و علمی این مجموعه در این زمینه استفاده میشود تا داوری ها در عالی ترین سطح باشد.

سعید بنی اردلان مسئول تیم داوری بخش مسابقه مافیا نیز در باره بازی مافیا گفت: این بازی تنها یک بازی نیست بلکه میتوان به آن به چشم زندگی روزمره نگاه کرد که به سادگی حرف هر شخصی را باور نکرد و بدون منطق به مسائل پیرامونی علی الخصوص مسائل پیچیده اجتماعی نگاه نکرد.

وی یاد آور شد : باتوجه به همکاری با مجموعه دانشگاهی از آنجایی که ظرفیت های علمی بسیاری در دانشگاه های آزاد و بوعلی موجود است میتوان با گروه های روانشناسی هر دو دانشگاه ارتباط گرفت و نگاه علمی به این بازی را نیز به بازیکنان این بازی در سطح استان و حتی کشور شناساند.

بنی اردلان همچنین درباره دغدغه برخی افراد درباره داوری ها افزود: داوری ها به صورت حرفه ای و با چارت امتیاز بندی مشخص انجام میشود و تا حد امکان بدون اشتباه خواهد بود همچنین از ستاد برگزاری جشنواره بابت آنکه بازی های برای بازیکنان در هر دور از مسابقات رفت و برگشت خواهد بود به جهت حفظ عدالت تشکر می‌کنم.

امیر پیرو نیز در خصوص بخش مسابقات پانتومیم گفت: این مسابقه با شرکت تیم های ۳ نفره در ۲ دور مقدماتی و نهایی برگزار می شود که بخش مقدماتی به صورت حذفی که تیم ها رو در رو یکدیگر به رقابت می پردازند و در مرحله نهایی به صورت امتیاز دهی هر تیم به صورت جداگانه مسابقات ادامه خواهد یافت.

وی همچنین در خصوص نحوه داوری ها تصریح کرد: داوری های به صورت چارت امتیاز دهی که در سراسر کشور مرسوم است خواهد بود که قبل از مسابقه به شرکت کنندگاه نحوه تقسیم امتیازات و همچنین خطا های و قوانین توضیح داده خواهد شد.

محمد مهدی دارابی دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان نیز در پایان ضمن تقدیر و تشکر از اعضای ستاد برگزار کننده جشنواره به عنوان مسئول کمیته نظارت بر داوری جشنواره این اطمینان را به شرکت کنندگاه جشنواره داد که تمامی داوری ها در هر دو بخش مافیا و پانتومیم به خوبی رصد و بررسی می شود تا حقی از شرکت کننده ای تضییع نشود، درصورتی که شرکت کننده ای به نحوه داوری جشنواره اعتراضی داشته باشد می توانند با مراجعه به اعضای این مراجعه کند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7493