تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

برگزاری انتخابات مهم‌ترین وظیفه ذاتی و سازمانی وزارت کشور است

  • کد خبر : 8148
  • ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۰
برگزاری انتخابات مهم‌ترین وظیفه ذاتی و سازمانی وزارت کشور است

برگزاری انتخابات مهم‌ترین وظیفه ذاتی و سازمانی وزارت کشور است

استاندار کردستان برگزاری انتخابات را مهم‌ترین وظیفه ذاتی و سازمانی وزارت کشور دانست.

 

به گزارش صنعت _ اسماعیل زارعی کوشا در جلسه ستاد انتخابات استان کردستان ضمن ابراز خرسندی از هماهنگی بین‌بخشی و فرابخشی در ستاد انتخابات استانداری، بر تدبیر و پیش‌بینی‌های حداکثری برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور دراین استان تأکید کرد.

وی تدوین، تصویب و ابلاغ قانون جدید انتخابات برای پیش ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را علمی‌تر و کارآمدتر عنوان کرد و افزود: با ابلاغ و اجرای قانون جدید ستاد انتخابات کشور، فرصت بیشتری برای بررسی تأیید صلاحیت کاندیداها وجود دارد.

استاندار کردستان مهم‌ترین مؤلفه انتخابات را صحت و سلامت برگزاری همراه با مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی عنوان و توصیه کرد که  از ظرفیت افراد کارآزموده، باتجربه و متعهد بدون جانبداری از هیچ کاندیدایی استفاده شود چرا که صحت انتخابات مهم‌ترین راهبرد دولت مردمی و ستاد انتخابات وزارت کشور است.

نماینده عالی دولت در کردستان با اشاره به این‌که مردم وفادار و انقلابی استان کردستان همیشه نقشه‌های شوم دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی را خنثی کرده‌اند ،یادآور شد: ما باید مراقب توطئه‌های دشمنان که با  سیاه‌نمایی و تبلیغات رسانه‌ای مغرضانه سعی در دلسرد کردن مردم دارند، باشیم.

زارعی کوشا گریزی نیز به نقش رسانه‌های استان در هم‌افزایی در فرآیند انتخابات زد و گفت : رسانه‌های جمعی برخط و غیربرخط کردستان در این برهه از زمان باید با دانش و مدیریت خوب رسانه‌ای پای کار باشند و با تولید گزارش‌های تصویری، گزارش نویسی و خبررسانی دقیق رسالت خویش را ایفا کنند.

وی با اعلام رضایت از برنامه‌های ستاد انتخاب کردستان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی ،اظهار داشت: باید تمام بسترهای برگزاری انتخابات به‌ویژه در زمینه فن‌آوری اطلاعات و زیرساخت فیبر نوری در نقاط شهری و روستایی مهیا باشد و پیشنهاد داد که از تجارب افراد بازنشسته که دوره‌های متمادی متولی برگزاری انتخابات بوده‌اند، استفاده شود.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه عملکرد ما با صحت علنی و شفاف و مشارکت حداکثری قابل ارزیابی است ، گفت: مدیریت ۱۳۱۷ شعبه انتخابات ثابت و سیار شهری و روستایی از مهم‌ترین وظایف ذاتی و سازمانی ستاد انتخابات کردستان است که از هم‌اکنون باید در تمام حوزه‌ها آمادگی صد درصدی داشته باشیم.

وی  با اعلام این‌که دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند سال جاری برگزار می‌شود؛ ابراز امیدواری کرد که با تلاش همه عوامل جزو استان‌های برتر کشور باشیم که کسب این جایگاه دور از انتظار نیست.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8148