تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
1

برگزاری اردوهای جهادی باعث تزریق امید و نشاط به جامعه می‌شوند

  • کد خبر : 8232
  • ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۵
برگزاری اردوهای جهادی باعث تزریق امید و نشاط به جامعه می‌شوند

برگزاری اردوهای جهادی باعث تزریق امید و نشاط به جامعه می‌شوند

استاندار لرستان گفت: جوانان و دانشجویان در قالب شرکت در اردوهای جهادی می‌توانند امید و نشاط را به جامعه تزریق کنند و از مشکلات جامعه آگاه باشند.

 

به گزارش صنعت _ فرهاد زیویار عصر چهارشنبه به منظور بازدید از فعالیت‌های گروه جهادی دانشگاه تهران در شهرستان دلفان در جمع جهادگران مستقر در بخش میربگ حضور یافت و با آنها دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار لرستان در این دیدار ضمن قدردانی از فعالیت‌های این گروه در بخش میربگ هدف از فعالیت‌های جهادی را کنار هم قرار گرفتن ظرفیت‌های متعدد عنوان کرد و افزود: جوانان و دانشجویان در قالب این گروه‌ها می‌توانند امید و نشاط را به جامعه تزریق کنند و علاوه بر کاهش محرومیت و کارآفرینی و پیشرفت در استان‌های محروم با حضور در این مناطق ارتباط خود را با مردم حفظ کرده و از مشکلات جامعه آگاه باشند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان و جوانان علاوه بر فعالیت‌های علمی، پژوهشی با شرکت در اردوهای جهادی و خدمت‌رسانی به مناطق محروم، می‌توانند در باز شدن گره‌هایی که ممکن است از نگاه مسئولین اجرایی استان و شهرستان‌ها دور افتاده باشد موثر عمل کنند، عنوان کرد: فعالیت‌های دانشجویی در این اردوها می‌تواند مدیران را نیز به جنب و جوش وادار کند و این نیز یکی از مزایای کار جهادی است.

زیویار گفت: ورود گروه‌های جهادی دانشجویی به عرصه‌های مختلف خدمات‌رسانی نشان دهنده مسئولیت‌پذیری آنان نسبت به محیط جامعه است.

در این دیدار و بازدید دکتر مقیمی رئیس دانشگاه تهران، یاوری، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار، یادگاری مدیر کل بازرسی، خورشیدوند مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان، سردار علیشاهی جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان لرستان، قهرمانی فرماندار دلفان، خسروی، بخشدار میربگ نیز حضور داشت و دانشجویان جهادگر به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود با استاندار لرستان و رئیس دانشگاه تهران پرداختند.

گفتنی است؛ یک گروه جهادی ۱۵۰ نفره از دانشجویان دانشگاه تهران از سیزدهم مردادماه در روستاهای محروم بخش میربگ مستقر شده و در قالب تیم‌های سلامت، عمرانی، کارآفرینی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی، کشاورزی و دامپزشکی به مردم این منطقه خدمات ارائه می‌دهند.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8232