تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024
1

برنامه راهبردی جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمانشاه تدوین می‌شود

  • کد خبر : 8922
  • ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۶
برنامه راهبردی جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمانشاه تدوین می‌شود

برنامه راهبردی جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمانشاه تدوین می‌شود

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه روند رو به رشد تعاملات کرمانشاه با بخش عربی و کردی کشور عراق می تواند فرصت‌ها و ظرفیت های خوب و تحول آفرینی را برای استان فراهم کند‌،گفت: به دنبال تدوین یک برنامه و نقشه راه راهبردی در حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی به ویژه از اقلیم کردستان هستیم.

به گزارش صتعت _  محمدطیب صحرایی روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه در نشست کاری با نصرالله رشنودی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در عراق که با محوریت جذب سرمایه گذاری از اقلیم کردستان و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و مشاور استاندار در امور عراق برگزار شد؛ عنوان کرد: روند رو به رشد تعاملات کرمانشاه با بخش عربی و کردی کشور عراق می تواند فرصت‌ها و ظرفیت های خوب و تحول آفرینی را برای استان فراهم کند‌.

وی افزود: در این میان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل یک ظرفیت‌ مناسب و راهگشا برای شناخت بهتر و عمیق‌تر از بازار صادراتی به اقلیم کردستان و فرصت های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته مراودات کرمانشاه با اقلیم کردستان به یک سطح مناسب رسیده است و ما کاملا آماده ورود به فاز اجرایی و عملیاتی کردن پروژه های سرمایه‌گذاری توسط کارآفرینان اقلیم کردستان هستیم.

وی یادآور شد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیار مناسبی در حوزه‌های مختلف وجود دارد که باید از آن‌ها برای افزایش تولیدات صادرات محور و اشتغال پایدار استفاده کنیم.

صحرایی از منطقه آزاد قصرشیرین به عنوان بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری نام برد و گفت: در این حوزه تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت کنسولگری ایران در اربیل، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد قصرشیرین را به سرمایه‌گذاران اقلیم کردستان معرفی کنیم.

حضور تولیدکنندگان کرمانشاهی در نمایشگاه‌های اقلیم، فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های استان

سرکنسول ایران در اربیل هم در این نشست عنوان کرد: طی این سال‌ها تلاش‌های بسیاری برای برقراری امنیت در مسیر خسروی _ بغداد صورت گرفته و خوشبختانه در اربعین امسال خسروی یکی از امن ترین مسیرها بود.

نصرالله رشنودی افزود: ظرفیت های بسیار خوب و ممتازی در زمینه صادرات و بازرگانی در این منطقه وجود دارد که باید از آن‌ها برای توسعه کشور و استان استفاده کرد.

رشنودی عنوان کرد: سرمایه‌گذاران اقلیم کردستان در حوزه های مختلف نیازمند مشوق هایی مانند زمین رایگان، معافیت های مالیاتی و امنیت سرمایه‌گذاری و فراهم کردن بسترها هستند که باید مدیران استانی به این موارد به شکل جدی توجه کنند.

وی همچنین شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی در اقلیم کردستان را فرصتی برای جذب سرمایه گذاران دانست و عنوان کرد: کنسولگری ایران در اقلیم کردستان آماده است زمینه حضور فعال شرکت های کرمانشاهی را فراهم کند.

در این نشست موضوعاتی همچون امکان اتصال ریلی خسروی به اربیل، دیدار با سرمایه‌گذاران اقلیم کردستان، تسهیل در حضور توليدکنندگان کرمانشاهی در نمایشگاه‌های اقليم کردستان و دیگر حوزه های سرمایه‌گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8922