تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
3

برخورد و اعاده ۷۶ مورد تغییر کاربری در  اراضی کشاورزی استان همدان به وضع سابق

  • کد خبر : 5118
  • ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۰
برخورد و اعاده ۷۶ مورد تغییر کاربری در  اراضی کشاورزی استان همدان به وضع سابق

برخورد و اعاده ۷۶ مورد تغییر کاربری در  اراضی کشاورزی استان همدان به وضع سابق

فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان همدان از برخورد و اعاده  ۷۶ مورد تغییر کاربری در اراضی کشاورزی این استان به وضع سابق در مرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش الوند _ سرهنگ حسن جعفری جوزانی اظهار داشت: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات و صدور احکام قطعی از سوی مقامات قضائی و همچنین به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی و باغات، به منظور جلوگیری از خردشدن اراضی کشاورزی و برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز در مرداد ماه سال جاری  تعداد ۷۶ مورد احکام جدید قضائی قلع و قمع مستحدثات غیرمجاز در جهت حفظ اراضی زراعی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی برای ساخت و ساز بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع می‌باشد ،افزود: ۳۳ مورد از این احکام در شهرستان همدان به مساحت ۰/۲۸۴۵ هکتار و ۱۶ مورد به مساحت۰/۳۶۸۰هکتار در شهرستان ملایر بود که بیشترین تغییر کاربری ها را به خود اختصاص دادند.

سرهنگ جعفری جوزانی تاکید کرد: بی شک مشارکت و نظارت عمومی مردم شریف استان همدان، بهترین و تاثیرگذارترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی کشور خواهد بود.

فرمانده  یگان حفاظت ازاراضی کشاورزی استان همدان در ادمه از مردم شریف این استان خواست در شناسایی و تغییرکاربری غیرمجاز اراضی زراعی در سطح استان، سازمان جهادکشاورزی را یاری نمایند.

سرهنگ جعفری جوزانی در پایان خاطر نشان کرد: سامانه تلفنی ۱۳۱ با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی راه اندازی شده و آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات مردمی در این خصوص است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5118