تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
1

برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز در کرمانشاه تشدید می شود 

  • کد خبر : 8876
  • ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳
برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز در کرمانشاه تشدید می شود 

برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز در کرمانشاه تشدید می شود 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از برخورد شدید با تغییرکاربری های غیرمجاز و تصرف اراضی ملی و طبیعی در این استان خبرداد و گفت: همه دستگاه های ذیربط باید در این امر همکاری داشته باشند. 

به گزارش صنعت _ حمیدرضا کریمی با تاکید بر ضرورت حفاظت از اراضی و منابع ملی، دولتی و خسارات ناشی از تصرفات غیرقانونی، اظهارکرد: در این راستا، پیشگیری از وقوع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهرها، تغییر غیرمجاز کاربری اراضی زراعی و باغ ها، تصرف و تخریب اراضی ملی، تجاوز به حریم راه از طریق ساخت و ساز غیرمجاز، بهره برداری غیرمجاز از منابع آب زیر زمینی از طریق حفر چاه های غیر مجاز و تجاوز به حریم رودخانه ها باید به شکل جدی در دستور کار قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: در صورت مشاهده و یا وصول گزارشی مبنی بر وقوع هرکدام از این جرائم، دستگاه ها و سازمان های ذیربط باید با بسیج تمام امکانات و اقدام به موقع، نسبت به جلوگیری و مقابله با آن اقدام کنند.

 

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین احکام قطعی اجرا نشده مربوط به تغییر غیرمجاز اراضی زراعی و باغ ها و تصرف عدوانی اراضی ملی مربوط به سالهای گذشته توسط شعب اجرای احکام کیفری در دادسراها و حوزه قضائی بخش های تابعه استان احصاء و با صدور دستور قضائی اجرای سریع حکم آنها در دستور کار قرار گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: معاونین دادستان کرمانشاه و دادستان های شهرستان ها، باید نسبت به اجرای کامل احکام قطعی به خصوص قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز، مسدود کردن چاه های آب غیرمجاز و رفع تصرفات اراضی رصد کاملی داشته باشند و در صورتی که موارد از عدم اجرای حکم گزارش شد، نسبت به تشکیل پرونده قضایی آن اقدام کنند.

 

کریمی در ادامه اعلام کرد: دستگاه های خدمات رسان همچون شرکت گاز، توزیع برق، مخابرات و آب و فاضلاب باید از ارائه خدمات به افرادی که با تغییر کاربری اراضی و باغ ها و اراضی منابع طبیعی به صورت غیرقانونی اقدام به ساخت و ساز می کنند، خودداری کنند.

 

وی در پایان بر همکاری همه دستگاه های ذیربط استان برای جلوگیری از تغییر کاربری ها و تصرف اراضی ملی و طبیعی تاکید کرد و گفت: نشست هایی به منطور تعامل و هماهنگی بیشتر این دستگاه ها و نیروی انتظامی با حضور نماینده دادستان تشکیل می شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8876