تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

برای تامین آب همدان در شرایط اضطراری۲ طرح پدافندی در نظر گرفته شده است

  • کد خبر : 5517
  • ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷
برای تامین آب همدان در شرایط اضطراری۲ طرح پدافندی در نظر گرفته شده است

برای تامین آب همدان در شرایط اضطراری۲ طرح پدافندی در نظر گرفته شده است

استاندار همدان با اشاره به اینکه  تا کنون هیچ طرح پدافندی برای تامین آب همدان لحاظ نشده است ،گفت : مدیریت استان در صدد است تا با ارائه ۲طرح‌ پدافندی، مانع تکرار بروز چالش آبی در همدان شود.

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه با مدیر آب سازمان پدافند غیرعامل کشور و برخی مدیران صنعت آب و فاضلاب کشور بیان داشت: نقش موثر رئیس جمهور محترم و وزرای نیرو و کشور از اساسی‌ترین عوامل به نتیجه رسیدن پروژه آبرسانی به شهر همدان بعداز گذشت ۱۷ سال بود.

وی ادامه داد: متاسفانه تا پیش از این هیچ طرح پدافندی برای تامین آب همدان وجود نداشته، لذا مدیریت استان در صدد است تا با ارائه طرح‌های پدافندی، مانع تکرار بروز چالش آبی شود که به همین منظور۲ طرح پدافندی مهم و موثر در نظر گرفته شده است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه از تعامل و همکاری مردم همدان با دولتمردان دولت مردمی و انقلابی سیزدهم، تقدیر و تشکر می‌کنیم، افزود: به جد، دنبال انجام فازهای بعدی آبرسانی هستیم که اتمام تصفیه‌خانه مهاجران و افزایش ظرفیت پمپاژ، گام‌های اصلی است که باید به زودی انجام شود.

نماینده عالی دولت در استان همدان با بیان اینکه اصلاح شبکه توزیع آب همدان نیاز به بازسازی دارد که این موضوع در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: در حوزه گازرسانی در فصول سرد سال نیز طراحی‌های لازم جهت تامین پایدار انجام شده است.

همچنین مقرر شد بنا به درخواست سازمان پدافند غیر عامل کشور، با توجه به تجربه استان همدان در دوران چالش آبی، مجموعه اقدامات مدیریتی استان، به عنوان یک مورد مطالعاتی عملیاتی موفق به سازمان پدافند غیر عامل کشور و سازمان مدیریت بحران کشور ارائه شود.

در پایان طرح‌های پدافندی در حوزه آب به ویژه حفر ۳۰حلقه چاه تامین اضطراری و احیا و کف‌شکنی برخی چاه‌های موجود و همچنین در ادامه اورهال کردن ایستگاه‌های پمپاژ همدان، جایگزین کردن سامانه‌های گند زدایی، جمع‌آوری و هدایت سیلاب و آب‌های سطحی از جمله مباحثی بود که در حوزه پدافند تامین آب مورد بحث و تبادل نظر اعضای جلسه قرار گرفت.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5517