تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
0

با درمانگاه های شبانه روزی متخلف کرمانشاه برخورد می شود    

  • کد خبر : 6658
  • ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۸:۴۴
با درمانگاه های شبانه روزی متخلف کرمانشاه برخورد می شود     

با درمانگاه های شبانه روزی متخلف کرمانشاه برخورد می شود  

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تخلف برخی از درمانگاه های شبانه روزی استان خبرداد و گفت: علیرغم اینکه این واحدهای درمانی باید بصورت ۲۴ ساعته فعالیت داشته باشند، اما تنها در طول روز فعالیت می کنند که تخلف است‌. 

 

به گزارش الوند _ شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به تخلف برخی از درمانگاه های شبانه روزی در سطح شهر کرمانشاه، اظهارکرد: براساس گزارش های واصله از سوی مردم و بازدیدهای صورت گرفته، تعداد بسیاری از درمانگاه های شبانه روزی در سطح شهر کرمانشاه تنها روزانه فعالیت می کنند.

 

وی ادامه داد: علیرغم اینکه این درمانگاه ها وظیفه دارند که بصورت ۲۴ ساعته فعالیت داشته باشند، اما براساس آنچه که گزارش شده و مشاهدات میدانی انجام شده، تنها در نوبت روزمشغول به فعالیت و ارائه خدمت هستند.

 

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: متاسفانه این درمانگاه ها برخلاف مجوزی که گرفته اند و وظیفه قانونی خود، در طول شب هیچ فعالیتی ندارند و تعطیل هستند که این مسئله مشکلاتی را برای شهروندان کرمانشاهی به همراه داشته است.

 

وی افزود: برخی از شهروندان که در هنگام شب نیاز به درمان فوری دارند، با مراجعه به این درمانگاه ها با درهای بسته آنها مواجه می شوند و این مسئله باعث سرگردانی آنها در طول شب می شود و مشکلاتشان را هم مضاعف خواهد کرد.

 

کرمی یادآورشد: همچنین برخی دیگر از درمانگاه های شبانه روزی هم هستند که در طول شب فعالیت دارند، اما در این ساعات پزشکی در آنجا مستقر نیست و کارشناس مربوطه و یا حتی گاها منشی پزشک اقدام به تجویز خودسر دارو برای بیمار می کند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این موارد و از طرفی در پیش بودن تعطیلات نوروزی و احتمال ورود قابل توجهی از گردشگران به استان که شاید در هنگام شب به درمان فوری نیاز داشته باشند، در راستای صیانت از حقوق عامه و پیشگیری از سرگردانی بیماران، دانشگاه علوم پزشکی مکلف است ظرف یک هفته آینده به تمامی درمانگاه های شبانه روزی سطح شهر به صورت مکتوب ابلاغ کند که عدم فعالیت در هر ساعتی از شبانه روز برخلاف قوانین و مقررات بوده و پلمب مرکز و برخورد قانونی با آنها را به دنبال خواهد داشت.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6658