تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
0

بانک‌ها به تکالیف قانونی خود در بحث نهضت ملی مسکن عمل کنند  

  • کد خبر : 8471
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۱
بانک‌ها به تکالیف قانونی خود در بحث نهضت ملی مسکن عمل کنند   

بانک‌ها به تکالیف قانونی خود در بحث نهضت ملی مسکن عمل کنند

استاندار ایلام با تاکید بر پرداخت سهم بانک‌ها از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن گفت: هیچ توجیهی از بانک‌ها در قبال عدم پرداخت سهمیه تعیین شده از تسهیلات مسکن ملی پذیرفتنی نیست لذا بانک‌ها باید به تکالیف قانونی خود در بحث نهضت ملی مسکن عمل کنند.

 

به گزارش صنعت، دکتر حسن بهرام‌نیا روز چهارشنبه ۲۲ شهریورماه در نشست شورای تامین مسکن استان ایلام با اعلام این‌که سهم ایلام از واحد‌های نهضت ملی مسکن، ۳۲ هزار واحد است، بیان داشت: از مجموع ۳۲ هزار واحد سهمیه ایلام از نهضت ملی مسکن، عملیات ۱۶ هزار واحد آغاز شده است. از این میزان، «مسکن شهری» که توسط اداره کل راه شهریاری در حال اقدام است با ۶هزار و ۸۴۱ واحد بیشترین سهم را دارد.

 

وی افزود: از مجموع ۳۲ هزار واحد ملی مسکن که تعهد استان ایلام طی ۴ سال است ۸ هزار واحد مسکن روستایی است که تاکنون عملیات ۵ هزار و ۷۴۴ واحد آن آغاز شده است.

 

رییس شورای تامین مسکن استان ایلام با تاکید بر پرداخت سهم بانک‌ها از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن، گفت: هیچ توجیهی از بانک‌ها در قبال عدم پرداخت سهمیه تعیین شده از تسهیلات مسکن ملی پذیرفتنی نیست، بانک‌ها باید به تکالیف قانونی خود در بحث نهضت ملی مسکن عمل کنند.

 

استاندار ایلام یاد آور شد: همه بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن، با قید سهم هر بانک از تسهیلات، توسط اداره کل راه و شهرسازی از طریق صدا و سیما اعلام شود.

 

دکتر بهرام‌نیا ادامه داد: به دلیل اهمیت بالای موضوع مسکن، در نشست‌های بعدی شورای تامین مسکن تنها مدیران کل استانی باید حضور داشته باشند مگر این‌که مدیران متولی حوزه‌ی مسکن خارج از استان باشند.

 

نماینده‌ی عالی دولت در استان ایلام اضافه کرد: برای رفع مشکلات مسکن و تسریع در ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن از امروز به مدت چهار روز به‌طور مستمر و متواتر جلسات مسکن برگزار و به مدت یک هفته فقط به موضوع مسکن می‌پردازیم که در این حوزه الحاق هر‌گونه زمین برای مسکن شهری و روستایی بلامانع است.

 

استاندار ایلام ،اعلام رضایت مقام معظم‌رهبری از کنگره‌ی اربعین را بهترین پاداش برای دست‌ اندارکاران این کنگره عنوان و تصریح کرد: ایلام قطب اربعین و مهران نگین این قطب است، مردم اثبات کردند که ایلام پایتخت خادمین سیدالشهدا(ع) است.

 

بهرام نیا خاطر نشان کرد: به دلیل ارتقای زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی منسجم و هدفمند، اربعین امسال تصادفات جاده‌ای به طور محسوسی کاهش یافت‌ و در رفت و برگشت زوار هیچ‌گونه ترافیکی را در مسیرهای مواصلاتی شاهد نبودیم.

 

وی گفت: از صدا و سیما و رسانه‌ها قدردانی می‌کنم، رسانه‌ها صحنه‌های زیبایی از اربعین را ثبت و ضبط کردند و شکوه اربعین را به تصویر کشیدند.

 

استاندار ایلام تاکید کرد: با پیگیری‌های انجام شده، میدان اربعین مهران با اِلمان‌های زیبا متاثر از کربلا طراحی و یک مسجد در پایانه‌ی برکت ساخته می‌شود و باید در اسرع وقت عملیات این دو پروژه‌ی مهم اجرایی شود.

 

نماینده‌ی عالی دولت در استان ایلام اظهار داشت: در ایام اربعین نشست‌های دیگری، نظیر جلسات اشتغال، مسکن و شورای هماهنگی بانک‌ها برگزار شد و همه‌ی امورات استان تحت‌الشعاع اربعین قرار نگرفت.

 

وی ادامه داد : امسال حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ نفر از مرز مهران تردد کردند که در مقایسه با سال گذشته میزان مترددین، ۹ درصد رشد داشت.

 

استاندار ایلام با اشاره به کارهای فرهنگی در اربعین امسال گفت: امسال امورات فرهنگی موردتوجه ویژه قرار گرفت و برنامه‌هایی برای معرفت‌افزایی برگزار و نماز جماعت در همه‌ی مواکب نیزاقامه شد.

 

دکتر بهرام‌نیا با اشاره به اینکه بدون هیچ ترافیکی تردد انجام شده است، گفت: مسیر ایلام – مهران به‌صورت چهار خطه و دو تونل زیر بار ترافیک رفت و در مجموع طی کمتر از دوسال ۵ هزار میلیارد تومان برای حوزه‌ی راه‌ها هزینه شده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8471