تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

بازگشت ۲۰۶ واحد تعطیل و نیمه تعطیل همدان به چرخه تولید

  • کد خبر : 9175
  • ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۴
بازگشت ۲۰۶ واحد تعطیل و نیمه تعطیل همدان به چرخه تولید

بازگشت ۲۰۶ واحد تعطیل و نیمه تعطیل همدان به چرخه تولید

استاندار همدان از بازگشت ۲۰۶ واحد تعطیل و نیمه تعطیل این استان در حوزه های مختلف صنعت ،معدن و کشاورزی به چرخه تولید خبر داد.

به گزارش صنعت _ علیرضا قاسمی فرزاد در سی‌و هفتمین جلسه‌ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان اظهار کرد: پرونده‌هایی که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح می‌شوند، تعطیل یا نیمه تعطیل نیستند، برخی فعال هستند اما در حوزه‌های بانکی، مالیاتی، بیمه و دیگر موارد مشکلاتی دارند.

 

وی افزود: در این جلسه پرونده‌ یک واحد گلخانه مطرح و مقرر شد ۱۰ درصد از بدهی بانکی را پرداخت و یکسال برای تسویه امهال شود.

 

نماینده عالی دولت در استان همدان تصریح کرد: پرونده‌ مطروحه‌ دیگر واحد دامداری و بره‌پروری بود و مصوب شد ۱۰ درصد از بدهی خود را پرداخت و ۹ ماه فرصت برای تسویه داده شد.

 

قاسمی فرزاد ادامه داد: واحد دیگری برای بدهی مالیاتی حضور داشت که مشروط به راه‌اندازی مجدد در ۶ ماه، بدهی مالیاتی آن ۲ سال امهال شد.

 

وی اظهار کرد: در اتحادیه تعاون‌های روستایی مشکل ضمانت‌نامه وجود داشت، با توجه به تامین میوه و اقلام دیگر در روزهای پایانی سال، پنج‌ماه برای پرداخت بدهی بانکی فرصت داده شد.

 

استاندار همدان خاطر نشان کرد: ماشین‌آلات واحد تولیدی دیگری به دلیل اختلاف بین ادارات صمت و گمرک ترخیص نشده بود که برای تسهیل و رفع موانع تولید این واحد مصوب شد؛ تعرفه‌ سابق پرداخت و به ازای مابه‌التفاوت تضمین ارائه و امروز ماشین‌آلات آن ترخیص شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9175