تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

ایلام آماده استقبال از زائران اربعین است

  • کد خبر : 8223
  • ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۶
ایلام آماده استقبال از زائران اربعین است

ایلام آماده استقبال از زائران اربعین است

استاندار ایلام با بیان اینکه این استان آماده استقبال از زائران اربعین است ، گفت : تمهیدات لازم در جهت توسعه زیر ساخت‌های اربعین استان بلافاصله بعد از پایان اربعین سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و امروز توسعه این زیر ساخت‌ها منجر به فراهم کردم سفری ایمن، راحت و ارزان برای زوار شده است .

 

به گزارش صنعت _ دکتر حسن بهرام‌نیا در همایش مدیران و مسئولان هئیت رزمندگان اسلام استان ایلام که در هتل زاگرس شهر ایلام برگزار شد ، بیان داشت: تلاش‌های دشمن برای خاموش کردن حرارت و شور بی نهایت محرم و عزاداری حضرت سیدالشهداء ( ع ) بعد از واقعه کربلا تاکنون بی نتیجه مانده است.

 

وی اظهار کرد: در جریان اغتشاشات اخیر نیز دشمنان با تشکیل کمپین، از مردم خواستند در عزاداری امسال شرکت نکنند، اما محرم امسال به فرموده مقام معظم رهبری باشکوه‌تر از سال‌های اخیر برگزار شد.

 

دکتر بهرام‌نیا در ادامه با اشاره به در پیش رو بودن ایام اربعین حسینی(ع) نیز افزود: خوشا به‌ حال آنانکه در این مسیر خدمت می‌کنند و امسال نیز با وجود گرمای هوا، خدمت به زوار را با جسم و جان می‌پذیرند.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم در جهت توسعه زیرساخت‌های اربعین استان بلافاصله بعد از پایان اربعین سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و امروز توسعه این زیرساخت‌ها منجر به فراهم کردم سفری ایمن، راحت و ارزان برای زوار شده است که بارزترین آنها توسعه راه‌های منتهی به مهران است که نقش مهمی در کاهش تصادفات جاده‌ای دارد.

 

استاندار ایلام با اشاره به اینکه مردم ایلام بعنوان خادمان پایتخت سیدالشهداء( ع ) خدمتگزار زوار اربعین هستند، ادامه داد: در هفته جاری همایش بزرگ موکب‌داران در مصلای بزرگ شهر ایلام برگزار شد و پیام این همایش، آمادگی برای پذیرایی و ارائه خدمت به زائران بود.

 

وی یادآور شد: هیئات مذهبی با اجرای ویژه برنامه‌های مختلف مذهبی و فرهنگی نقش مهمی را در ترویج فرهنگ دینی ایفا می‌کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8223