تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
0

ایجاد کریدور گردشگری، یک ضرورت مهم برای غرب کشور است 

  • کد خبر : 8596
  • ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۵
ایجاد کریدور گردشگری، یک ضرورت مهم برای غرب کشور است 

ایجاد کریدور گردشگری، یک ضرورت مهم برای غرب کشور است 

استاندار کرمانشاه عدم تکمیل کریدورهای بزرگراهی بین استانی، را یکی از عوامل مهم شکل نگرفتن یک کریدور گردشگری در غرب کشور معرفی کرد و گفت: در صورت تکمیل زیرساخت‌ها، گردشگران می توانند در قالب یک مسافرت چند روزه به دیدن زیبایی های تاریخی و طبیعی استان های کردستان، کرمانشاه و ایلام بیایند و شاهد افزایش چشمگیر آمار گردشگران و رونق اقتصادی منطقه خواهیم بود.

 

به گزارش صنعت _ محمدطیب صحرایی عنوان کرد: یکی از خواسته های مدیریت ارشد استان از رسانه‌ها، نقد منصفانه مسائل و مشکلات موجود همراه با ارایه راهکارهای کارشناسی، آینده نگرانه و امیدبخش در حوزه‌های مختلف است

 

وی در ادامه تاکید کرد: کرمانشاه برای پیشرفت در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی، تجارت و بازرگانی و گردشگری نیازمند نقش آفرینی پررنگ رسانه های دغدغه‌مند، منصف و دلسوز است تا شاهد شتاب بیشتری در روند پیشرفت استان باشیم.

 

صحرایی به ضرورت همگرایی، هم افزایی و توجه به منافع کلان و مشترک میان استان‌های غرب کشور پرداخت و گفت: در کنار وجود تعلقات قومی و فرهنگی بین ساکنان استان‌های غرب کشور، در یک سطح بالاتر این استان ها در یک اقلیم جغرافیایی واقع شده اند و برای پیشرفت و تعالی در حوزه های مختلف نیازمند تقویت همگرایی‌ها و هم افزایی بسیار بیشتر هستیم.

 

وی یادآور شد: متاسفانه بخش های مهمی از جاده‌های بین استانی در غرب کشور هنوز بزرگراهی نیستند و تکمیل این زیرساخت بسیار مهم، مغفول مانده است.

 

مقام عالی استان کرمانشاه ارتقای جاده‌های بین استانی را مطالبه مهم مردم خواند و گفت: ارتقای کریدورهای بین استانی به آسایش و امنیت جانی مردم منطقه هنگام تردد بسیار کمک می‌کند و به سود کرمانشاه و استان های همجوار است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت شکل‌گیری کریدور گردشگری غرب کشور پرداخت و گفت: سال هاست کریدورهای گردشگری پررونقی در شمال و جنوب کشور شکل گرفته و هرساله مسافران بسیاری از استان‌های واقع در مسیر این کریدور دیدن می کنند و همه آن استان ها از این مسافرت های چند روزه منتفع می شوند.

 

صحرایی عدم تکمیل کریدورهای بزرگراهی بین استانی، را یکی از عوامل مهم شکل نگرفتن یک کریدور گردشگری در غرب کشور معرفی کرد و گفت: در صورت تکمیل زیرساخت‌ها، گردشگران تنها به یکی از این استان‌ها مراجعه نمی‌کنند بلکه در قالب یک مسافرت چند روزه به دیدن زیبایی های تاریخی و طبیعی استان های کردستان، کرمانشاه و ایلام می آیند و شاهد افزایش چشمگیر آمار گردشگران و رونق اقتصادی منطقه خواهیم بود.

 

وی تاکید کرد: استان کرمانشاه به شکل جدی به دنبال تقویت راه های مبادلاتی با استان همجوار است و از آن استان ها هم می خواهیم به توسعه زیرساخت های این حوزه را با نگاهی ویژه دنبال کنند.

 

مقام عالی استان کرمانشاه همچنین عنوان کرد: به عنوان نمونه اسب کُرد یک ظرفیت گردشگری برای هر سه استان کرمانشاه، کردستان و ایلام است و اگر به ثبت جهانی آن کمک کنیم، منافع عظیم آن نصیب منطقه می شود.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8596