تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

ایجاد اشتغال پایدار هدف اصلی است نه آمار سازی

  • کد خبر : 8930
  • ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۲
ایجاد اشتغال پایدار هدف اصلی است نه آمار سازی

ایجاد اشتغال پایدار هدف اصلی است نه آمار سازی

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه آمارها تنها نشانگری از وضعیت بیکاری استان است و نباید صرفا به دنبال ارتقای آمارها باشیم،گفت: به دنبال آمارسازی نیستیم و هدف اصلی ما ایجاد اشتغال برای جوانان است.

به گزارش صنعت _ محمدطیب صحرایی، در جلسه عصر کارگروه اشتغال استان کرمانشاه ایجاد اشتغال پایدار و مولد را از اهداف اصلی مدیران این استان برشمرد و گفت: به دنبال آمارسازی و اینکه از استان‌های دیگر جا نمانیم نیستیم، بلکه هدف اصلی ما که نباید از آن غافل شویم، ایجاد شغل برای جوانان است.

وی تاکیدکرد: آمارها تنها نشانگری از وضعیت بیکاری استان است و نباید صرفا به دنبال ارتقای آمارها باشیم.

استاندار کرمانشاه خواستار همراهی بیشتر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی شد و افزود: با توجه به شرایط اسفند ماه که هم در ایام انتخابات و هم ایام پایان سال هستیم، تنها سه ماه مفید برای پرداخت تسهیلات فرصت داریم که باید در این موعد تمام سهمیه بانک‌ها پرداخت شود.

صحرایی از عدم حضور برخی مدیران بانک‌ها در جلسات کارگروه اشتغال نیز انتقاد جدی کرد و به مدیرانی که دغدغه اشتغال استان را ندارند، هشدار داد.

استاندار کرمانشاه پیگیری سهم استان از تسهیلات و منابع مالی را ضروری برشمرد و افزود: باید سهم کرمانشاه را با مراجعه مستمر به مرکز بگیریم، نه اینکه منتظر پاسخ مکاتبات بمانیم.

صحرایی نمونه پیگیری از مرکز برای دریافت منابع برای کرمانشاه را برگزاری جلسه خود با سه وزیر در روز گذشته عنوان کرد که با مشارکت دو نماینده مجلس صورت گرفته و افزود: یکی از دیدارهای روز گذشته با وزیر ارشاد بود که خروجی آن اختصاص صد میلیارد تومان به کتابخانه مرکزی کرمانشاه بود.

وی تاکید کرد: این پروژه مهم فرهنگی چندین سال است که متوقف مانده و در یک اقدام حقارت آمیز به دلیل عدم تامین منابع مالی، دو طبقه از کتابخانه حذف شده است.

استاندار کرمانشاه از رایزنی با وزیر میراث فرهنگی و گردشگری برای پروژه تله‌کابین کرمانشاه در روز گذشته نیز خبر داد و گفت: صحبت از اجرای این طرح به سال ۱۳۷۸ برمی‌گردد، سال ۱۳۸۳ مصوب شد ‌و سال ۱۳۹۷ عملیات اجرایی آن شروع شد، اما پیشرفت چندانی نداشته است.

صحرایی همچنین از رایزنی با وزیر راه و شهرسازی پیرامون طرح‌های روی زمین مانده این وزارتخانه در کرمانشاه خبر داد و افزود: تقاطع غیرهمسطح قزانچی ۱۲ سال است متوقف مانده و به اثری باستانی تبدیل شده و مدام کنار آن تصادف می‌شود.

وی همچنین از پیگیری برای تکمیل راه‌آهن کرمانشاه نیز خبر داد.

 

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8930