تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

اولویت مدیریت ارشد استان کرمانشاه، برقراری همزمان تردد مسافری و ترانزیت کالا از مرز خسروی است

  • کد خبر : 8107
  • ۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۶
اولویت مدیریت ارشد استان کرمانشاه، برقراری همزمان تردد مسافری و ترانزیت کالا از مرز خسروی است

اولویت مدیریت ارشد استان کرمانشاه ،برقراری همزمان تردد مسافری و ترانزیت کالا از مرز خسروی است 

استاندار کرمانشاه گفت: یکی از اولویت های جدی این استان برقراری همزمان تردد مسافری و ترانزیت کالا از مرز خسروی است.

 

به گزارش هفنه نامه صنعت   _  محمد طیب صحرایی در نشست ستاد اربعین استان کرمانشاه که در سالن اجتماعات پایانه مسافری خسروی و با حضور، فرمانده قرارگاه نجف، معاونین سیاسی- امنیتی و عمرانی استانداری، فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم صلی الله و مدیران دستگاه‌های عضو برگزار شد؛ عنوان کرد: یکی از اولویت های جدی مدیریت ارشد استان برقراری همزمان تردد مسافری و ترانزیت کالا از مرز خسروی است.

 

وی افزود: با توجه حجم تردد بالای زوار از مرز خسروی در ایام اربعین، بخشی از حجم کالای ترانزیتی این مرز از طریق مرزهای استان به کشور عراق ارسال می‌شود.

 

صحرایی عنوان کرد: بر اساس مصوبه ستاد اربعین استان مقرر شد کالاهای فاسدشدنی مانند میوه و تره بار از طریق پرویزخان و سومار صادر شوند و سازمان صنعت و معدن هم موظف شد این موضوع را برای تجار و بازرگانان داخل و خارج از استان اطلاع‌ رسانی کند تا صادرکنندگان بتوانند برای آن ایام برنامه ریزی کنند‌.

 

وی از جاده برکت به عنوان یک پروژه ماندگار در حوزه زیرساخت‌‌های ترانزیتی استان نام برد و گفت: این مسیر به صورت ۴ خطه در حال احداث است و در ایام اربعین و ساعات کم تردد زوار، از این مسیر برای عبور کامیون های ترانزیتی استفاده می کنیم.

 

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: در ستاد اربعین استان تلاش می کنیم با همکاری، همدلی و هم افزایی میان دستگاه های مختلف کارها را خیلی سریع پیگیری کنیم که خوشبختانه بیشتر پروژه‌های حوزه اربعین از پیشرفت مناسبی برخوردار هستند و تا پیش از اربعین به بهره برداری خواهند رسید.

 

وی همچنین گریزی  به دیدار اخیر با استاندار دیالی زد  و یادآور شد : در دیدار اخیر با استاندار دیالی، توافقات بسیار خوبی با محوریت اربعین صورت گرفت.

 

صحرایی در پایان با دعوت از زوار حسینی برای تردد از مرز خسروی اظهار کرد: عزیزانی که در استان مبدا امکان انتخاب خسروی به عنوان مرز خروجی برای ایام اربعین برای آن ها فراهم است با آرامش و اطمینان کامل این مرز را انتخاب کنند چرا که زیرساخت‌های خدماتی و رفاهی و جاده‌ای برای یک میزبانی آبرومند مهیا است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8107