تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

انهدام ۵ باند سرقت در کرمانشاه

  • کد خبر : 6411
  • ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷
انهدام ۵ باند سرقت در کرمانشاه

انهدام ۵ باند سرقت در کرمانشاه

 
 فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از شناسایی و انهدام ۵ باند سرقت طی ۷۲ ساعت اخیر در کرمانشاه خبر داد و گفت: در مجموع بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال اموال مسروقه مانند خودرو، لوازم منزل و گوشی تلفن همراه از اعضای آن ها کشف شد. 

 

 

به گزارش الوند _سردار “علی اکبر جاویدان” در حاشیه بازدید از کشفیات پلیس آگاهی و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با محوریت مقابله با مجرمان و پیشگیری و کشف سرقت توسط کاراگاهان پلیس آگاهی استان به مدت ۷۲ ساعت اجرا شد.

 

وی ادامه داد: در جریان اجرای این طرح، ۵ باند سرقت خودرو و قطعات و محتویات آن، منزل و موبایل متشکل از ۱۴ سارق و مالخر متلاشی و در مجموع بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال اموال مسروقه از آن ها کشف شد.

 

قاپ زنی و سرقت از مردم با خودرو مسروقه

 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در خصوص این باندها نیز گفت: یکی از این باندها، باند سرقت گوشی تلفن همراه بودند که ۲ سارق به تناوب با کمک ۴ دستگاه خودرو که ۳ دستگاه آن نیز مسروقه بود اقدام به قاپ زنی و موبایل قاپی می کردند.

 

سردار جاویدان با اشاره به اعتراف ۲ سارق به ارتکاب ۱۳۵ فقره قاپ زنی، یادآوری کرد: از این باند ۱۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف و یک مالخر نیز در این رابطه دستگیر شده است.

 

فروش موبایل های سرقتی پس از تغییر شماره سریال

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با تلاش ماموران پلیس آگاهی ۲ نفر که در استان های دیگر اقدام به سرقت موبایل کرده و پس از انتقال به کرمانشاه و پاک کردن شماره سریال آن ها، اقدام به فروش این گوشی های تلفن همراه می کردند، دستگیر شدند.

 

رئیس پلیس استان کرمانشاه با بیان اینکه از این باند نیز ۱۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه سرقتی کشف شد، افزود: یک مالخر نیز دستگیر و یک باب مغازه هم پلمب شد.

 

انهدام باندهای سرقت منزل و خودرو

 

سردار جاویدان در خصوص انهدام باند سارقان منزل نیز گفت: اعضای این باند ۲ سارق و یک مالخر بودند که به سرقت از ۹۶ منزل اعتراف و در بازرسی از مخفیگاه های آن ها، مقدار زیادی اموال مسروقه مانند فرش، تلویزیون، لوازم آشپزخانه و … کشف شد.

 

وی همچنین از متلاشی شدن باند سارقان خودرو نیز خبر داد و با بیان اینکه ۲ عضو این باند ۶ دستگاه خودرو را در شهر کرمانشاه سرقت کرده بودند، خاطرنشان کرد: یک قبضه کلت کمری و حدود ۷ کیلوگرم مواد مخدر از آن ها کشف شد.

 

زمین گیر شدن سارقان به عنف با اقتدار پلیس

 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: در مدت اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با تلاش کاراگاهان پلیس آگاهی یک باند ۳ نفره سارقان به عنف نیز دستگیر شدند.

 

وی با بیان اینکه اعضای این باند با یک دستگاه خودرو مسروقه پژو ۴۰۵ با پلاک جعلی اقدام به سرقت اموال با ارزش شهروندان می کردند، افزود: این افراد عموما گوشی موبایل، وجه نقد، ساعت و دیگر اموال با ارزش قربانیان خود را سرقت می کردند.

 

کرمانشاه جولانگاه سارقان و مجرمان نیست

 

سردار جاویدان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قاطعیت پلیس در برخورد با سارقان و مجرمان، گفت: بدون شک کرمانشاه هرگز جولانگاه مناسبی برای این افراد نبوده و نخواهد بود.

 

رئیس پلیس استان کرمانشاه ادامه داد: در میان افراد دستگیر شده یکی از اراذل و اوباش هم هست که در بازرسی از منزلش اسلحه و چند قبضه قداره، قمه و شمشیر و دیگر سلاح هایی که ایجاد رعب و وحشت می کند کشف شد تا ثابت شود ماموران انتظامی حافظ امنیت جامعه بوده و امنیت مردم خط قرمز پلیس است.

 

وی در پایان از تداوم طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی خبر داد و گفت: از دستگاه قضائی نیز انتظار می رود با صدور احکام بازدارنده هم باعث افزایش امنیت در جامعه شده و هم اینکه مجرمان به این نتیجه برسند در صورت انجام جرم به شدیدترین شکل ممکن مجازات می شوند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6411