تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

انهدام باند مواد مخدر توسط پلیس/کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک در”کرمانشاه”

  • کد خبر : 3544
  • ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
انهدام باند مواد مخدر توسط پلیس/کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک در”کرمانشاه”

انهدام باند مواد مخدر توسط پلیس/کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک در”کرمانشاه”

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از انهدام یک باند توزیع مواد مخدر توسط پلیس و کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک در شهر “کرمانشاه” خبر داد.

 

به گزارش الوند، سردار “علی اکبر جاویدان” اظهار داشت: پس از اطلاع ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مبنی بر فعالیت یک باند و اینکه قصد انتقال مقدار قابل توجهی تریاک از استان های شرقی به کرمانشاه در پوشش بار تره بار را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی مسیر تردد کامیون حامل مواد مخدر شده و پس از مدتی تعقیب و مراقبت نامحسوس در ابتدای شهر کرمانشاه آن را توقیف و بازرسی های لازم را به عمل آوردند.

سردار جاویدان تصریح کرد: در بازرسی های صورت گرفته ۳۰۰ کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه ای در پوشش بار تره بار مخفی و جاساز شده بود، کشف شد.

رئیس پلیس استان کرمانشاه همچنین با اشاره به کشف یک قبضه کلت کمری و ۴ عدد فشنگ از داخل خودرو، گفت: راننده کامیون نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

وی همچنین از تلاش برای شناسایی و دستگیری دیگر عوامل مرتبط با این باند خبر داد و گفت: پلیس کرمانشاه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر را همواره در دستور کار داشته است.

رشد ۲۲۹ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال جاری

سردار جاویدان در بخش دیگری از سخنانش به کشف ۵۰۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۵۲ کیلوگرم بوده است، ۲۲۹ درصد رشد نشان می دهد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: در سال جاری و با تلاش ماموران پلیس، ۱۵ قاچاقچی، ۲۴۶ خرده فروش و ۴ حمل کننده مواد مخدر دستگیر و ۲۲۴ معتاد متجاهر نیز جمع آوری شده اند.

وی گفت: آمار دستگیری قاچاقچیان در ۲۵ روز ابتدایی امسال نسبت به سال قبل ۱۵ درصد، خرده فروشان ۳ درصد، حمل کننندگان ۳۳ درصد و جمع آوری معتادان متجاهر نیز ۱۵ درصد رشد داشته است.

کشف بیش از ۴ تن مواد مخدر در سال گذشته

سردار جاویدان کل کشفیات مواد مخدر استان در سال گذشته را ۴ تن و ۸۵ کیلوگرم عنوان کرد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با سال ۹۹ که حدود ۳ تن و ۶ کیلوگرم بوده است، ۳۸ درصد افزایش داشته است.

این مقام عالیرتبه انتظامی در پایان آمار دستگیر شدگان حوزه مواد مخدر استان کرمانشاه را در سال گذشته ۶ هزار و ۵۵۹ نفر عنوان و تصریح کرد: این تعداد در مقایسه با سال ۹۹ که ۵ هزار و ۹۹۳ نفر بوده اند ۱۶ درصد رشد نشان می دهد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3544