تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

انهدام باند سارقان زورگیر در کرمانشاه

  • کد خبر : 4705
  • ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
انهدام باند سارقان زورگیر در کرمانشاه

انهدام باند سارقان زورگیر در کرمانشاه

 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه‌ از انهدام یک باند سارقان زورگیر در کرمانشاه که با پوشیدن لباس پلیس اقدام به سرقت ۲۷ تن میلگرد به ارزش ۲۵ میلیارد ریال در محور هرسین کرده بودند، خبر داد.

 

به گزارش الوند_ سردار “علی اکبر جاویدان” اظهار داشت: پس از اعلام سرقت بار یک دستگاه کامیون در محور هرسین – کرمانشاه که از اصفهان عازم مرز پرویزخان بود، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: کاراگاهان پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی خود دریافتند تعدادی سارق در ساعات ابتدایی بامداد پنجشنبه (۶ مرداد) با پوشیدن لباس های فرم پلیس ابتدا راه را بر راننده یک دستگاه کامیون سد کرده و پس از ضرب و شتم، وی را از خودرو پیاده و با یک دستگاه خودرو سواری به محلی دیگر منتقل می کنند.

 

سردار جاویدان با بیان اینکه سارقان در ادامه کامیون حامل بار میلگرد را به پارکینگی که از قبل هماهنگ کرده بودند منتقل و نسبت به تخلیه آن اقدام کرده بودند، افزود: کاراگاهان پلیس آگاهی در ادامه و ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از وقوع حادثه با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی ۴ عضو باند سرقت شده و در عملیاتی منسجم آن ها را در شهر کرمانشاه دستگیر کردند.

 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: کاراگاهان در ادامه با شناسایی پارکینگ مورد استفاده سارقان، خاطرنشان کرد: در بازرسی های انجام گرفته ۲۷ تن میلگرد سرقتی از کامیون مورد نظر که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به ۲۵ میلیارد ریال می رسید، کشف شد.

 

وی با اشاره به ارجاع پرونده به دستگاه قضائی، ابراز امیدواری کرد احکام مناسبی برای سارقان دستگیر شده به گونه ای که بازدارنده و عبرت آموز باشد، صادر شود.

 

سردار جاویدان در پایان ضمن توصیه به مردم مبنی بر مطالبه کارت شناسایی معتبر از افرادی که تحت عنوان مامور به آن ها مراجعه می کنند، گفت: در این قضیه همکاران ما بسیار خوب عمل کرده و توانستند در کوتاه ترین زمان ممکن سارقان را شناسایی و دستگیر کنند تا بازهم ثابت شود پلیس حافظ جان و مال مردم است و برای امنیت شهروندان ذره ای کوتاهی نمی کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4705