تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
1

تاسیس انجمن حمایت از زندانیان در کنگاور

  • کد خبر : 1147
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰:۰۶
تاسیس انجمن حمایت از زندانیان در کنگاور

تاسیس انجمن حمایت از زندانیان در کنگاور

رییس دادگستری شهرستان کنگاور گفت : با پیگیری های صورت گرفته بزودی مجوز انجمن حمایت از زندانیان شهرستان کنگاور صادر و در این شهرستان شعبه ای از این انجمن تاسیس خواهد شد.

 

صادق تاری وردی ،رییس دادگستری شهرستان کنگاور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرین اظهار داشت: با توجه به نیاز شهرستان و در جهت حمایت از زندانیان جرایم غیر عمد و خانواده های آنان طی پنج ماه گذشته مکاتبات بسیاری جهت دریافت مجوز تأسیس انجمن حمایت از زندانیان صورت گرفته که در مراحل پایانی است و با صدور این مجوز شهرستان کنگاور به عنوان چهارمین شهرستان استان از نعمت تاسیس این انجمن برخوردار خواهد شد.

وی افزود: با ایجاد انجمن حمایت از زندانیان شهرستان کنگاور قادر خواهیم بود زندانیان و خانواده های آنان را سازماندهی نموده و با جمع آوری کمک های مردمی و استفاده از ظرفیت خیرین علاوه بر آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و بازگرداندن آنان به دامان خانواده از دیگر خانواده های زندانیان که در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند حمایت کنیم .

تاری وردی در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش منابع آبی شهرستان اشاره و گفت: کاهش بارندگی ها در سال جاری موجب تنزل سطح آب های زیرزمینی در سطح شهرستان شده که می‌طلبد مدیران جهاد کشاورزی مانع از کشت محصولات پر آب بر از جمله برنج و هندوانه شوند و همچنین در جلسه ای شرکت مدیریت توزیع برق و آب منطقه ای شهرستان را ملزم نمودیم که در مناطقی که با خطر کم آبی شدیدی مواجه هستند خصوصا دشت علی آباد نسبت به نصب کنتور هوشمند اقدام نموده و زمینه تسریع در پر کردن چاه های غیر مجاز را فراهم نمایند.

رییس دادگستری شهرستان کنگاور برخورد با متصرفین اراضی ملی را از اولویت های دستگاه قضایی برشمرد و افزود: براین اساس، در سال گذشته حدود ۳۳ هکتار از اراضی ملی تصرف شده شهرستان از دست متخلفین آزاد شده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1147