تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
1

امکان صادرات ۵۸ قلم کالا از استان همدان به اقصی‌نقاط جهان

  • کد خبر : 8477
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵
امکان صادرات ۵۸ قلم کالا از استان همدان به اقصی‌نقاط جهان

امکان صادرات ۵۸ قلم کالا از استان همدان به اقصی‌نقاط جهان

استاندار همدان گفت :امکان صادرات ۵۸ قلم کالا از استان همدان به اقصی‌نقاط جهان وجود دارد که مبل و منبت ملایر، سفال لالجین، سیر همدان و گردوی تویسرکان از اهم این کالا هستند. 

به گزارش صنعت _ علیرضا قاسمی‌فرزاد در نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور دکتر مرتضی مرادیان سفیر جدید جمهوری‌اسلامی ایران در مجارستان برگزار شد، اظهار داشت: اطلس کالاهای با قابلیت صادرات در استان تدوین شده که باید در راستای پویایی اقتصاد، ترجمه شود و از طریق وزارت امورخارجه در اختیار سفارت‌خانه‌های دیگر کشورها قرار گیرد.

 

وی افزود: اتکا به توان داخلی در حوزه‌های تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی در دستور کار است و در حوزه‌ی گردشگری نیز استان همدان جاذبه‌های کم‌نظیری دارد که می‌تواند برای گردشگران داخلی و خارجی جذابیت زیادی داشته باشد.

 

نماینده عالی دولت در استان همدان یاد آور شد :امکان صادرات ۵۸ قلم کالا از استان همدان به اقصی‌نقاط جهان وجود دارد که مبل و منبت ملایر، سفال لالجین، سیر همدان و گردوی تویسرکان از اهم این کالا هستند،ضمن اینکه ۸۰ درصد رازیانه و گشنیز کشور در استان همدان تولید می‌شود که کاربرد دارویی دارد.

 

 

قاسمی فرزاد تصریح کرد: در این نشست زمینه‌های ارتباط اتاق بازرگانی استان با مجموعه‌های بازرگانی و اقتصادی کشور مجارستان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و ظرفیت‌های صادراتی استان تشریح شد که جناب سفیر نیز قول دادند ارتباط فعالین اقتصادی را با مراکز صنعتی و اقتصادی کشور مجارستان برقرار کنند چرا که این نوع ارتباطات می‌تواند به گسترش مبادلات تجاری فعالین اقتصادی استان منجر شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8477