تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
2

امتیاز تیم فوتبال در لیگ دست دوم و لیگ یک نوجوانان به ایلام اختصاص یابد  

  • کد خبر : 6565
  • ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۸:۵۸
امتیاز تیم فوتبال در لیگ دست دوم و لیگ یک نوجوانان به ایلام اختصاص یابد   

امتیاز تیم فوتبال در لیگ دست دوم و لیگ یک نوجوانان به ایلام اختصاص یابد

استاندار ایلام در دیدار با رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به ظرفیت های این استان در حوزه ورزش، یکی از مطالبات مهم ایلامی ها رااختصاص امتیاز لیگ دو فوتبال و لیگ یک به نوجوانان عنوان کرد.

 

به گزارش الوند _ حسن بهرام نیا شامگاه شنبه ۲۲ بهمن ماه در دیدار با رئیس و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که نمایندگان مردم حوزه شمالی استان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، با قدردانی از حضور حماسی و پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، گفت: امروز و در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مردم با همه ظرفیت به میدان آمدند و بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و شهدای والامقام تجدید میثاق و لبخند دشمنان قسم خورده را به یأس و ناامیدی تبدیل کردند.

وی در ادامه اظهار داشت: شأن و منزلت مردم بسیار بالا است و امروز علیرغم مشکلات مردم ولایتمدار و دوستدار نظام مقدس جمهوری اسلامی این چنین به صحنه آمدند و در تاریخ این صحنه ضبط و ثبت شد، لذا با کمال فروتنی در برابر این مردم عزیز سر تعظیم فرود می‌آوریم.

استاندار ایلام افزود: امروز همچنین مردم سایر استانها و شهرهای سراسر کشور نیز حماسه آفریدند و همانطور که در ایام هشت سال دفاع مقدس لحظه‌ای سنگر را خالی نکردند امروز نیز با همان روحیه در صحنه حضور یافتند که حادثه زمین فوتبال شهدای چوار از مصادیق آن است و جهان ورزشی از این حادثه، غم‌بار شد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از حضور رئیس فدراسیون فوتبال و اعضای هیئت رئیسه در استان به منظور شرکت در مراسم بزرگداشت شهدای والامقام حادثه زمین فوتبال چوار گفت: استان ایلام دارای ویژگی ها و صفات برجسته‌ای همچون مقاومت، سلحشوری و دینداری است و علاوه بر این همجواری با سه استان کشور عراق و تردد میلیون‌ها زائر در ایام اربعین و در طی سال و همچنین مراودات اقتصادی با این استان ها و برپایی نمایشگاه های صنعتی و کشاورزی و فرهنگی در کشور عراق بر دیگر مزیت‌های این استان افزوده است‌.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: استان ایلام از ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف برخوردار است که کمتر به آنها توجه شده است که یکی از این ظرفیت ها، ورزش است، امروز اهمیت ورزش به قدری است که به عنوان یک صنعت تاثیرگذار در جامعه کنونی مطرح است.

دکتر بهرام نیا گفت: از ظرفیت‌های استان نیز چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی برای تقویت بخش ورزش به خصوص در حوزه فوتبال استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه یکی از مطالبات مهم استان را اختصاص امتیاز لیگ دو فوتبال به استان ایلام و لیگ یک به نوجوانان عنوان کرد و افزود: امیدواریم در قالب این سفر این مطالبه مهم مورد توجه قرار گیرد و در استان نیز حمایت های لازم نیز صورت خواهد گرفت، بر همین مبنا نیاز است که به استان نگاه ویژه‌ای بشود و امیدواریم شاهد رونق صنعت ورزش استان ایلام باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال نیز در این نشست با قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، گفت: مردم باز دیگر حماسی ماندگار رقم زدند و این برای آینده کشور بسیار مثبت است.

مهدی تاج افزود: برای نخستین بار که همه اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به یک استان سفر می کنند و این نشانگر اهمیت توجه به استان شهید پرور استان ایلام است.

وی با اشاره به واقعه چوار و ضرورت توجه به این واقعه تاکید کرد و گفت: به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد شده است که در تقویم ملی این روز و واقعه ۲۳ بهمن ماه سالروز واقعه چوار به نام روز «صلح و فوتبال» نامگذاری شود و این مورد پیگیری می شود.

رئیس فدراسیون فوتبال با تاکید بر جلوگیری از تیم فروشی در کشور، از زمان انتخاب به عنوان رییس فدراسیون تاکید کردیم که پس از اخذ امتیاز برای یک تیم باید در همان استان توسط عوامل استان اداره شود.

تاج اضافه کرد: تعدادی از ترکیب تیم ملی بانوان از بازیکنان ایلامی هستند و این یک افتخار بزرگ است چرا که دختران فوتسالیست ایلامی ظرفیت و استعداد های بسیار بالایی در این ورزش دارند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6565