تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
1

الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی شورین به طرح جامع شهری همدان

  • کد خبر : 2719
  • ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی شورین به طرح جامع شهری همدان

الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی شورین به طرح جامع شهری همدان

استاندار همدان از موافقت شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با الحاق ۶۸۰ هکتار به
طرح جامع شهر همدان خبر داد.

 

به گزارش الوند ، علیرضا قاسمی فرزاد در سفر به تهران و  با حضور در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و دیدار و رایزنی با این شورا موفق شد مجوز الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی شورین به طرح جامع شهری همدان را دریافت کند

استاندار همدان در این راستا اظهار داشت: طی رایزنی‌ها و پیگیری‌هایی که انجام شد، امروز به دنبال حضور در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی دولتی واقع در محدوده اراضی شورین، در دستور‌ کار قرار گرفت و در نهایت، با توجه به گزارشی که به طور مبسوط ارائه شد، موفق به موافقت این اراضی به طرح جامع شهری همدان شدیم.

قاسمی‌فرزاد ادامه داد: موضوع الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی شورین، در فرآیند طرح جامع شهری همدان مورد بحث و بررسی قرار گرفته، و با توجه به سیاست و برنامه نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم، طی مکاتباتی که انجام گرفت، درخواست شد تا این الحاق صورت گیرد.

وی افزود: از سال ۱۳۹۶، تهیه طرح جامع همدان توسط مشاور نقش جهان پارس، و با کارفرمایی اداره کل راه و شهرسازی آغار شد و در نهایت ۱۷فروردین‌ماه ۱۴۰۰، در کارگروه امور زیربنایی، طرح جامع به تصویب رسید و فرآیند بررسی طرح نیز جهت تصویب در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و همچنان در حال پیگیری است.

نماینده عالی دولت در بخش دیگری از سخنان خود، به مزایای این اقدام پرداخت و گفت: با الحاق این ۶۸۰ هکتار به محدوده شهر، تامین بخشی از زمین مورد نظر برای طرح نهضت ملی مسکن در همدان، با رعایت سرانه‌های عمومی، خدماتی و معابر انجام خواهد گرفت.

استاندار همدان، تصریح کرد: الحاق این ۶۸۰ هکتار می‌تواند در کاهش تراکم نفر برهکتار همدان نقش مهمی ایفا کند‌‌.

وی یادآور شد : بر اساس آمار رسمی کشور، استان و شهر همدان یکی از شهرهای پرتراکم محسوب می‌شود.

مقام ارشد استان در ادامه به اهمیت الحاق این طرح به شهر پرداخت و گفت: گسترش افقی شهر با رعایت کلیه ضوابط و مقررات مبتنی بر اصول برنامه‌ریزی و طراحی شهری توسط استان را سرعت خواهد بخشید. و در عین حال گسترش افقی شهر، نافی بافت فرسوده و مناطقی که نیاز به بازآفرینی دارند، نخواهد بود. با توجه به سیاست‌های دولت سیزدهم، بافت فرسوده قابل بهسازی و نوسازی است.

استاندار همدان در پایان با اشاره به نقش این اقدام در تعدیل قیمت مسکن، گفت: بی‌شک با الحاق این ۶۸۰ هکتار به محدوده شهر همدان، تعدیلی در میزان عرضه و تقاضای مسکن، ایجاد خواهد شد و به دنبال آن قیمت مسکن متعادل‌تر خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2719

برچسب ها