تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

افزایش ۱۰ برابری اعزام دانش آموزان قمی به اردوی راهیان نور

  • کد خبر : 9183
  • ۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸
افزایش ۱۰ برابری اعزام دانش آموزان قمی به اردوی راهیان نور

افزایش ۱۰ برابری اعزام دانش آموزان قمی به اردوی راهیان نور

استاندار قم از افزایش ۱۰ برابری اعزام دانش آموزان این استان به اردوی راهیان نور خبر داد و آن را نماد توجه خاص دولت به رشد معنوی دانش آموزان عنوان کرد.

به گزارش صنعت _ دکتر سید محمد آقامیری در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم اظهار داشت: مسایل مرتبط به تربیت و پرورش و آموزش، مهمترین اولویت کاری‌ ما در استان خواهد بود.

استاندار قم افزود: پیگیری تربیت و سرنوشت یک دانش آموز برای بنده از همه پروژه های مهم و اولویت دار استان از جمله منوریل و… مهمتر است چراکه سرنوشت نسل نوپای کشور است که سرنوشت و آینده کشور ما را رقم می زند.

وی با بیان اینکه مصوبات شورای آموزش وپرورش استان لازم الاجرا است، گفت: باید مراقب دانش آموزان و حوزه آسیب‌های اجتماعی باشیم لذا همه دستگاه ها ملزم به همکاری جدی و جهادی با آموزش و پرورش برای حل مشکلات هستند، قطعا اگر در آینده دانشگاه و دانشجوی انقلابی و تمدن ساز می‌خواهیم باید پی ریزی آن را در مدارس دنبال کنیم.

 

آقامیری اظهارکرد: نباید اجازه بدهیم که یک دانش آموز به هر دلیلی محیط مدرسه را ترک کند بنابراین باید تلاش کنیم که آنان را در محیط تربیتی خود حفظ نموده و با استفاده از توان نیروهای نخبه و جهادی و استفاده از همه ظرفیت‌های علمی و فرهنگی و مشاوره ای در قم از رشد آسیب‌های اجتماعی در بین نسل جوان و نوجوان جلوگیری کنیم.

 

استاندار قم بیان کرد: یک طرح بزرگ تربیتی و پرورشی را در استان در دستور کار داریم که در آن فعالیت همه جانبه و برنامه ریزی شده آموزشی و پرورشی را از سن ۵ سال به بالا کلید بزنیم که در این راستا از همه ابزارهای لازم بهره می‌بریم ولی قطعا همه این امور، فوق برنامه است و برنامه اصلی باید درشورای آموزش و پرورش دنبال شود.

 

وی از ۱۰ برابر شدن اعزام های راهیان نور به عنوان نماد توجه خاص دولت در استان قم برای رشد معنوی دانش آموزان، خبر داد و گفت: این رشد صرفا در حوزه دانش آموزی بود و در عرصه دانشجویی نیز شاهد رشد اعزام های چند برابری خواهیم بود ولی باید توجه داشته باشیم که همه ما در این عرصه باید تلاشگر و کوشا باشیم.

 

آقا میری همچنین از برگزاری جلسات مستمر و نظارت عالی بر اجرای مصوبات شورا و همچنین نظارت قرارگاهی در این حوزه، در آینده نزدیک خبرداد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9183