تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

افزایش ظرفیت سردخانه های استان کردستان به ۷۰ هزار تن

  • کد خبر : 7583
  • ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰:۱۲
افزایش ظرفیت سردخانه های استان کردستان به ۷۰ هزار تن

افزایش ظرفیت سردخانه های استان کردستان به ۷۰ هزار تن

استاندار کردستان با بیان اینکه در طی یکسال گذشته ظرفیت سردخانه های این استان از ۴۰هزار تن به ۷۰هزار تن رسیده است،  گفت: در همین مدت نیز در یک کار جهادی توان تولید کارخانجات صنایع تبدیلی به بیش از ۲۰۰هزارتن در سال افزایش یافته است.

 

 

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا که برای شرکت در جشنواره توت فرنگی به روستای شیان از توابع شهرستان سنندج رفته بود، گفت: سال گذشته وعده دادیم در حوزه ایجاد سردخانه و صنایع تبدیلی اقدامات اساسی و تاثیرگذاری انجام دهیم که این این امر بعد از گذشت یکسال محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه روستای شیان مهد تولید توت فرنگی ایران است و این عنوان باید برای این روستا و بخش سیروان حفظ شود، اظهار کرد:با توجه به وجود آب فراوان و کشاورزان تلاشگر ما نیز به عنوان بخش دولتی باید زمینه‌های لازم را برای توسعه وکشت این محصول و همچنین استقرار صنایع تبدیلی و صادرات آن فراهم کنیم.

استاندار کردستان با بیان اینکه در طی یکسال گذشته ظرفیت سردخانه های استان از ۴۰هزار تن به ۷۰هزار تن رسیده است،  افزود: در همین مدت نیز در یک کار جهادی توان تولید کارخانجات صنایع تبدیلی به  بیش از ۲۰۰هزارتن در سال رسیده است.

زارعی کوشا عنوان کرد: آغاز عملیات احداث و بهسازی جاده روستاهای بخش سیروان، حل مشکل آنتن دهی و اینترنت روستاهااز اقداماتی بوده است که در راستای عمران و آبادانی هرچه بیشتر روستاهای این بخش اجرایی و عملیاتی شده است.

استاندار کردستان ادامه داد:  امسال چند برابر اعتبارات سال گذشته  را به بخش سیروان  اختصاص خواهیم داد تا وضعیت روستاهای گردشگرپذیر این بخش که قابلیت فراوانی برای جذب مسافر و درآمدزایی دارند بهبود پیدا کند. 

زارعی کوشا تصریح کرد: جشنواره توت فرنگی  در واقع جشن شکرگذاری به خاطر وجود چنین نعمتی در استان است که موجب درآمدزایی و اشتغال روستاییان ما شده است

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7583