تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

افزایش ظرفیت سردخانه‌های کردستان به ۸۰ هزار تن

  • کد خبر : 8572
  • ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۶
افزایش ظرفیت سردخانه‌های کردستان به ۸۰ هزار تن

افزایش ظرفیت سردخانه‌های کردستان به ۸۰ هزار تن

استاندار کردستان از افزایش حدود سه برابری ظرفیت سردخانه‌های این استان از ابتدای دولت سیزدهم خبر داد و گفت: ظرفیت سردخانه‌های کردستان از ۳۰ هزار تن به ۸۰ هزار تن افزایش یافته است

 

به گزارش صنعت _ اسماعیل زارعی کوشا صبح امروز چهارم مهرماه در مراسم آغاز سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ که با حضور وزیر  جهاد کشاورزی در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، از وزیر با کفایت و جهادی کشاورزی، انسجام مدیریتی این سازمان در استان وکشاورزان و بهره‌برداران کشور خصوصا تلاشگران این عرصه در استان زرخیز کردستان برای توسعه و تحول عظیم در بخش کشاورزی قدردانی کرد.

استاندار کردستان در ادامه از افزایش حدود سه برابری ظرفیت سردخانه‌های استان از ابتدای دولت سیزدهم خبر داد و گفت: ظرفیت سردخانه‌های کردستان از ۳۰ هزار تن هم اکنون به ۸۰ هزار تن افزایش یافته است.

وی گندم خریداری شده در سال گذشته را ۶۲۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: امسال یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز در استان خریداری شده است.

نماینده عالی دولت در کردستان از برنامه ریزی برای تبدیل۱۰۰هزار هکتار از اراضی دیم به آبی در کردستان خبر داد و یادآور شد: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته و در نظر داریم نسبت اراضی آبی را از ۱۳ درصد به ۲۰ درصد افزایش دهیم.

زارعی کوشا با ذکر اینکه کردستان قطب تولید محصولات کشاورزی به ویژه طلای گندم است ، گفت : امسال میزان افزایش تولید گندم در مقایسه با سالهای گذشته نشان از مدیریت موثر ، اقدامات آموزشی و ترویجی، موفقیت طرح جهش تولید گندم در کنار نزولات بسیار خوب اسمانی است.

وی با بیان اینکه امسال، یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم در استان تولید شده است، اظهار داشت : ۱۲ درصد گندم مورد نیاز کشور از استان کردستان تامین می‌شود که این امر حاکی از لطف و برکت خداوند و تلاش کشاورزان و مدیران این بخش است.

استاندار کردستان با بیان اینکه بعد از ۳۰ سال رکورد تولید و خرید گندم در این استان شکسته شد، اذعان کرد: کردستان نماد تولید گندم در کشور است.

زارعی کوشا با تاکید بر ضرورت پرداخت بهنگام مطالبات کشاورزان از وزیر جهاد، رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر اقتصاد خواست دستور پرداخت باقیمانده مطالبات کشاورزان را در اسرع وقت صادر کنند.

لازم به ذکر است؛ در این مراسم استاندار کردستان با اهدای لوح سپاس به دکتر نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی و دکتر نورزی رئيس ستاد اجرایی فرمان امام( ره)، از اقدامات جهادی آنان در این حوزه  تقدیر و تشکر کرد.

 

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8572