تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

اعتبارات شهرداری‌های استان ایلام در حوزه اربعین ۵ برابر افزایش یافت

  • کد خبر : 7886
  • ۰۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۸
اعتبارات شهرداری‌های استان ایلام در حوزه اربعین ۵ برابر افزایش یافت

اعتبارات شهرداری‌های استان ایلام در حوزه اربعین ۵ برابر افزایش یافت

معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: در سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان در قالب اعتبار اربعین در بین شهرداری‌های استان توزیع شد که این اعتبار امسال به بیش از ۵ برابر افزایش یافته است.

به گزارش الوند _ سعید هژبری روز دوشنبه ۵ تیرماه در نشست با شهرداران استان ایلام با بیان اینکه خداوند “اربعین” را ارمغان توسعه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی استان ایلام قرار داده است، بیان داشت: برای ایجاد تحول در سیما و منظر شهری در استان، نیازمند همکاری، همراهی و اقدامات جهادی شهرداری‌های استان هستیم.

معاون استاندار ایلام بر استفاده حداکثری شهرداری‌ها از فرصت اربعین تاکید کرد و گفت: اعتباراتی که به منظور اربعین به شهرداری‌ها اختصاص می یابد، باید بلافاصله پس از دریافت به پروژه تبدیل شوند.

وی، اعتبارات ماده ۵۸ را صرفا مربوط به اربعین و انجام پروژه‌های این حوزه دانست و عنوان کرد: در ماده ۳۹ ردیف تملک، اعتبارات خوبی تزریق شده که دست شهرداری‌ها را برای اجرای پروژه باز گذاشته است.

هژبری، اعلام کرد: برنامه و اعتبارات امسال با برنامه سال‌های گذشته متفاوت است زیرا مدیریت حوزه خدمات شهری اربعین بر عهده سازمان شهرداری های کشور است که در این شرایط شهرداری‌ها می توانند خارج از محدوده مسئولیت خود هم پروژه  اجرا کنند.

وی ادامه داد: اعتباراتی که به شهرداری‌ها داده می شود بر اساس خدمات، امکانات و تعداد پروژه هایی است که ستاد اربعین برای آنها در نظر می گیرد و به همین منظور اعتبارات شهرداریهای استان با یکدیگر تفاوت دارد.

معاون استاندار ایلام تصریح کرد: حتی شهرداری‌هایی که در مسیر اربعین نیستند هم از اعتبارات اربعین استفاده می کنند اما باید در قبال آن خدمات و برنامه گ‌هایی که برای آنها در نظر می گیریم را اجرا کنند.

وی، توزیع مرحله دوم اعتبارات اربعین را مرتبط با عملکرد شهرداری ها عنوان و تاکید کرد: پرداخت اعتبارات حوزه اربعین به شهرداری ها منوط به تعریف پروژه و اجرای تعهدات در مرحله اول است.

هژبری خواستار حذف بروکراسی های زائد اداری در ایام اربعین شد و گفت: در جریان پیمان سپاری پروژه های عمرانی، نارضایتی هایی در حوزه بروکراسی اداری وجود داشت که باید آنها را برای اربعین امسال رفع کرد تا این اعتبارات به صورت روزانه به دست پیمانکاران برسد.

معاون استاندار ایلام از شهرداران خواست تا برنامه های خود در حوزه احداث سایت اسکان اضطراری، نمازخانه، حمام، سرویس بهداشتی، سایه بان، زیباسازی شهری و… را برای ایام اربعین تدوین و به  استانداری ایلام ارسال کنند،

وی تاکید کرد: شهرداری‌ها علاوه بر حوزه های مذکور، برنامه‌های خود را در زمینه کنترل ترافیک، پایش تصویری، ایجاد فضای سبز و احداث پارک اعلام نمایند.

وی در پایان با بیان اینکه تسریع در اجرای پروژه ها به معنای حذف نظارت ها و یا کاهش کیفیت کار نیست، خاطرنشان کرد: پروژه ها با رعایت استانداردها و افزایش شیفت های کاری و با اقدامات جهادی و انقلابی باید برای استفاده زوار اربعین آماده بهره برداری باشند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7886