تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

اطلس خودکشی کرمانشاه در انتظار تائید نهایی

  • کد خبر : 2241
  • ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳
اطلس خودکشی کرمانشاه در انتظار تائید نهایی

اطلس خودکشی کرمانشاه در انتظار تائید نهایی

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: اطلس خودکشی استان تدوین و در مراحل آخر کار بوده و چاپ آن مستلزم تایید نهایی است.

 

به گزارش ‌الوند _ فرحناز محمدی در نشست علمی «پیشگیری از خودکشی با تاکید بر مسائل فرهنگی و اجتماعی» که بصورت مجازی با حضور مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور برگزار شد، اظهار داشت: آمار خودکشی در سالیان اخیر روند افزایشی به خود گرفته ونمی توان علت مشخصی را برای آن بیان کرد چراکه یک معضل چندوجهی است.

وی با اشاره به اینکه عوامل مختلفی از جمله مسائل اجتماعی، روانشناختی، اقتصادی در بروز خودکشی نقش دارند بر اهمیت پیگیری برنامه های پیشگیری از خودکشی تاکید کرد.

محمدی تصریح کرد : درراستای برنامه های دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور جهت پیشگیری از خودکشی پنج استان به عنوان پایلوت برنامه های سازمان انتخاب شده اند که کرمانشاه یکی از این پنج استان بوده و برنامه های بهزیستی در ۳۸ محله کرمانشاه و با همکاری ۴۵ تسهیل گر آموزش دیده طی این سالها صورت گرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از تدوین اطلس خودکشی در راستای اجرای این برنامه های پیشگیرانه در استان خبر داد ویاد آور شد : این اطلس با هدف شناسایی و تحلیل وضعیت معضل خودکشی در محلات پرخطر استان تهیه شده که در مراحل پایانی قرار دارد و تحلیل های آماری و نتایج آن بصورت نمودارهای مختلف طراحی و هم اکنون در مراحل بازبینی و تایید نهایی است و پس از این مرحله مجوز چاپ آن اخذ خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم تدوین این اطلس بتواند به شناخت درستی از معضل خودکشی در استان منجر شده و در ارائه راهکارهای مطلوب برای کاهش معضل خودکشی در استان موثر باشد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2241

برچسب ها