تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
0

استقبال بی نظیر از برنامه های کانون، کودکان و نوجوانان کرمانشاهی را برای ثبت نام به حضور در صف های طولانی وا داشت

  • کد خبر : 4309
  • ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۴
استقبال بی نظیر از برنامه های کانون، کودکان و نوجوانان کرمانشاهی را برای ثبت نام به حضور در صف های طولانی وا داشت

استقبال بی نظیر از برنامه های کانون، کودکان و نوجوانان کرمانشاهی را برای ثبت نام به حضور در صف های طولانی وا داشت

سرپرست کانون پرورش فکری استان کرمانشاه گفت: در هفته‌های اخیر در برخی از مراکز، استقبال کودکان و نوجوانان از برنامه‌های کانون به حدی بوده است که شاهد صف‌های طولانی برای ثبت‌نام در مراکز کانون بودیم، صف‌هایی که حتی گاهی اوقات به بیرون از ساختمان کانون هم امتداد پیدا کرده است.

 

به گزارش الوند _محمدخیاط‌زنجانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه، با بیان اهمیت غنی‌سازی اوقات فراغت از منظر اسلام به مساله تربیت و ارتباط آن با برنامه‌ریزی در حوزه اوقات فراغت پرداخت و گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به غنی‌سازی اوقات فراغت مبتنی بر نظام تربیتی اسلامی می‌پردازد.

وی افزود: مربیان خوب ما در مراکز کانون پرورش فکری سراسر استان کرمانشاه، تلاش می‌کنند با اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی، خنده شیرین را بر لبان فرزندان، کودکان و نوجوانان این استان عزیز بنشانند.

خیاط‌زنجانی با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در استان کرمانشاه، گفت: خبرهایی که اتفاق آنها به زودی انعکاس خواهد یافت، برنامه‌هایی است که به زودی در شهر کرمانشاه و اقصی نقاط استان خواهیم داشت تا بتوانیم حداکثر استفاده و بهره‌مندی از حضور گروه‌های هنری خوب، اثرگذار و جذاب را برای کودکان داشته باشیم.

سرپرست کانون استان کرمانشاه به همه‌گیری بیماری کروناویروس طی سال‌های گذشته نیز گریزی زد و یادآور شد: تابستان امسال هم پس از دو سال دوری از کانون، پس از دو سال زندگی در خانه، و عدم حضور کودکان و نوجوانان در عرصه‌های هنرآموزی، مهارت‌آموزی و مشارکت‌های اجتماعی، امروز درهای کانون پرورش فکری به روی کودکان و نوجوانان کرمانشاهی باز است.

خیاط‌زنجانی همچنین از بازگشایی مراکز کانون و فعالیت دوباره آنها به صورت حضوری خبر داد و اضافه کرد: بحمدالله، در هفته‌های اخیر در برخی از مراکز کانون استقبال کودکان و نوجوانان از برنامه‌های کانون به اندازه‌ای بوده است که شاهد صف‌های طولانی برای ثبت‌نام در مراکز کانون بودیم. صف‌هایی که حتی گاهی اوقات به بیرون از ساختمان کانون هم امتداد پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: امروز، در برخی از مراکز کانون پرورش فکری آمار ثبت‌نامی بیش از آمار در پنج‌، شش سال اخیر را داریم. و این امر نشانگر نیاز امروز کودک و نوجوان برای حضور در فعالیت‌های تربیتی و حضوری است. لذا، ما کماکان میزبان یکایک کودکان و نوجوانان عزیز سرزمینمان خواهیم بود.

سرپرست کانون استان کرمانشاه از همه خانواده‌ها و والدین حاضر در فریضه نماز جمعه درخواست کرد تا سفیری باشند برای معرفی این فرصت به کودکان و نوجوانان که با حضور در مراکز کانون با ثبت‌نام، از نزدیک به ۵۴ گونه فعالیت تربیتی و آموزشی کانون بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام در مراکز کانون پرورش فکری از طریق سایت، کانال شاد، حضوری و…برای خانواده‌های محترم مهیا است.

محمد خیاط‌زنجانی در پایان، با بیان اینکه یکی از حقوق و مسئولیت‌هایی که والدین نسبت به فرزندان دارند این است که برای برنامه‌های تربیتی و اوقات فراغت فرزندان برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند، خطاب به خانواده‌ها گفت: فرصت‌ها را قدر بدانید. لحظه‌های تابستان، لحظه‌های اوقات فراغت به عنوان لحظه‌های تعالی و رشد فرزندانمان به آن نگاه کنیم و با یک برنامه‌ریزی دقیق و با یک حضور دقیق ان‌شاالله بتوانیم آینده‌ زیبایی را برای فرزندانمان رقم بزنیم.

لازم به ذکر است سخنرانی سرپرست کانون استان کرمانشاه  پیش‌خطبه‌های نماز جمعه برای معرفی فعالیت‌های کانون پرورش فکری در دیگر شهرهای مختلف استان نیز ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4309