تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

استان مرکزی از کانون‌های مهم تولید فرش دستباف است

  • کد خبر : 9059
  • ۰۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۴
استان مرکزی از کانون‌های مهم تولید فرش دستباف است

استان مرکزی از کانون‌های مهم تولید فرش دستباف است

استاندار مرکزی گفت :استان مرکزی از کانون‌های اساسی تولید فرش و به نوعی مهد فرش بوده که یکی از نشان‌های شناخته شده فرش کشور و دنیا متعلق به منطقه ساروق و جیریا است.

به گزارش صنعت _ فرزاد مخلص‌الائمه در میز تخصصی فرش که هم‌زمان با برپایی شانزدهمین نمایشگاه سراسری فرش دستباف و تابلو فرش در اراک برگزار شد، اظهار داشت: طی دهه‌های اخیر با توسعه صنعت، حوزه فرش دستباف با یک آسیب جدی مواجه شده و این ظرفیت به نوعی خنثی شده است.

وی افزود: متاسفانه فرش‌بافی و قالیبافی به صورت گذشته رونق ندارد‌ لذا برای احیای ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی، از ایده‌های فعالان این حوزه استقبال می‌کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی یک از کانون‌های اساسی تولید فرش و به نوعی مهد فرش بوده که یکی از نشان‌های شناخته شده فرش کشور و دنیا متعلق به منطقه ساروق و جیریا است.

مخلص‌الائمه یادآور شد :شانزدهمین نمایشگاه فرش در اراک از سطح مناسبی برخوردار است و حضور فعالان حوزه فرش از استان‌های مختلف بر غنای این نمایشگاه افزوده است.

گفتنی است در این نشست ضمن بررسی مسائل صنعت فرش و ظرفیت‌های صادراتی، مقرر شد حمایت از برندسازی‌های محلی و در دستور کار قرار گرفتن ثبت جهانی فرش جیریا، رفع محدودیت‌های صادرکنندگان فرش، تشکیل اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف در اتاق بازرگانی اراک، آموزش فرش‌بافان با نگاه به بازارها و بررسی مجدد بیمه‌های قالیبافی پیگیری شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9059