تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
0

استاندار کرمانشاه : مهارت آموزی، استان را در استفاده از نیروی ماهر غیر بومی خودکفا می کند

  • کد خبر : 5469
  • ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۳
استاندار کرمانشاه : مهارت آموزی، استان را در استفاده از نیروی ماهر غیر بومی خودکفا می کند

استاندار کرمانشاه : مهارت آموزی، استان را در استفاده از نیروی ماهر غیر بومی خودکفا می کند

استاندار کرمانشاه گفت: به دلیل کمبود نیروی ماهر در کرمانشاه بخشی از این نیاز در خارج از استان تامین می شود که باید با مهارت آموزی این نیاز واحدهای صنعتی در داخل  تامین و استان خودکفا شود.

به گزارش الوند _ بهمن امیری مقدم در نشست کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه که با حضور معاون اقتصادی استاندار و مدیران عضو برگزار شد، با تاکید بر اینکه اداره کار باید نقش محوری تری در اشتغال استان ایفا کند اظهار داشت: جوانان کرمانشاهی با توجه به‌ نوع مدرک و سطح تحصیلات در سامانه جستجوی شغل ثبت نام کنند و اداره کار با توجه به نیاز مجموعه های اجرایی و تولیدی، این جوانان را جهت بکارگیری و اشتغال معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه طی این سال ها در زمینه ارائه آموزش‌ مهارت های کاربردی و فنی بسیار ضعیف عمل شده و با وجود بحران بیکاری در کرمانشاه، حجم زیادی از نیروهای ماهر واحدهای صنعتی از دیگر استان ها تامین شده است.

امیری مقدم ادامه داد: همچنین اداره کار نیاز مجموعه های صنعتی در زمینه نیروی کار ماهر در حوزه های مختلف را شناسایی کند و با همکاری خانه صنعت، فنی و حرفه ای در زمینه آموزش نیروهای ماهر اقدام کند.

استاندار کرمانشاه یاد آور شد : همایش سرمایه گذاری، یک نمایشگاه دائمی با کمک اصناف و اتاق بازرگانی برای معرفی دست آوردهای شرکت‌های دانش بنیان به مردم و سرمایه گذاران بسیار ضروری است.

امیری مقدم با تاکید بر ضرورت برگزاری همایش سرمایه گذاران کرمانشاهی کشور گفت: اتاق بازرگانی با همکاری سایر نهادهای متولی اقدام لازم را در این باره انجام دهد و زمینه حضور سرمایه گذاران کرمانشاهی در استان را فراهم کند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5469