تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
1

استاندار کرمانشاه:  عملیات اجرایی ٢٣ هزار واحد نهضت ملی مسکن در کرمانشاه بزودی آغاز می شود

  • کد خبر : 3649
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴
استاندار کرمانشاه:   عملیات اجرایی ٢٣ هزار واحد نهضت ملی مسکن در کرمانشاه بزودی آغاز می شود

استاندار کرمانشاه:

 عملیات اجرایی ٢٣ هزار واحد نهضت ملی مسکن در کرمانشاه بزودی آغاز می شود

استاندار کرمانشاه از صنعت مسکن به عنوان پیشران و محرک اقتصاد و عامل پویایی بازار و ایجاد اشتغال نام برد و گفت: بزودی عملیات اجرایی ٢٣ هزار واحد مسکونی دیگر در قالب طرح نهضت ملی و به منظور حمایت از تولید و عرضه مسکن در کرمانشاه آغاز می شود.

 

به گزارش الوند، بهمن امیری مقدم در نشست شورای مسکن که عصر امروز در سالن شهید سلیمانی استانداری برگزار شد؛ اظهار داشت: در بهمن ماه سال گذشته عملیات اجرایی ١٨ هزار واحد مسکونی را در استان با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز کردیم و با توجه به تأمین زمین صورت گرفته بزودی عملیات اجرایی ٢٣ هزار واحد مسکونی دیگر با حضور مقامات کشوری شروع خواهد شد.

وی بر لزوم فراهم کردن شرایط لازم برای ایجاد رونق در بازار مسکن تأکید کرد و گفت: اجرای طرح نهضت ملی در قالب قانون جهش تولید و تأمین مسکن ضمن حمایت از تولید و عرضه مسکن و ایجاد شرایطی برای خانه دار شدن افراد فاقد مسکن سبب پویایی بازار و ایجاد اشتغال نیز می شود.

مقام ارشد استان کرمانشاه تأکید کرد: در اجرای این طرح حمایتی با رویکرد خانه دار شدن متقاضیان واجد شرایط باید حتماً از پیمانکاران، نیروی کار بومی و مصالح تولید استان استفاده شود تا این پویایی و رونق در بازار سبب اشتغالزایی و منافع برای استان نیز شود.

وی از پیگیری مستمر برای تأمین زمین مسکن جهت طرح نهضت ملی و تحویل به صورت رایگان در محدوده و حریم شهرها خبر داد و گفت: استان کرمانشاه برای ساخت ١٢٠ هزار واحد مسکونی نیازمند ٣ هزار و ٢٠٠ هکتار زمین است که تاکنون ۵٠ درصد زمین و بیش از نیاز ٢ سال تأمین شده است.

وی افزود: ١٧٧ هزار نفر به عنوان متقاضی در طرح جهش تولید و تأمین مسکن ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ٨۴ هزار نفر در سامانه واجد شرایط تشخیص داده شده اند.

مدیر ارشد استان ادامه داد: به کمیسیون زیربنایی و ماده ۵ ابلاغ شده که موانع موجود در مسیر اجرایی این زمین ها را هرچه سریعتر برطرف کند و سریع تر در اختیار راه و شهرسازی قرار دهد و تامین بقیه زمین مورد نیاز هم در دست اقدام است.

وی با تأکید بر لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی برای رفع موانع فراروی توسعه بخش مسکن گفت: علاوه براجرای طرح نهضت ملی مسکن از بخش خصوصی نیز در بازسازی و نوسازی بافت فرسوده دعوت بعمل آمده و توسعه گران مسکن و ساختمان می توانند در این عرصه نقش آفرینی کند.

رییس شورای مسکن استان ایجاد دفاتر تخصصی را در شهرداری ها به منظور تسهیل کارها خاطر نشان ساخت و گفت: بر اساس تعهدی که ایجاد شده باید ١٢٠ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه ساخته شود و در اختیار متقاضیان قرار گیرد و دستگاه های اجرایی باید موانع را برطرف کنند، بر این اساس تمام دستگاه های متولی در نهضت ملی مسکن با هماهنگی راه و شهرسازی و نظارت معاون عمرانی در این راستا اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار کرمانشاه تأکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا نهضت ملی مسکن کاملا به ثمر بنشیند و خانواده ها لذت و طعم این خدمت ماندگار را بچشند و به همین منظور دستگاه های اجرایی باید آسیب شناسی طرح های قبلی را انجام و به بهترین شکل ممکن و متناسب با استانداردها واحد ساخته و تحویل داده شود.

وی ادامه داد: اولویت ما در تامین زمین از طریق اراضی دولتی و آزادسازی آن ها برای این طرح است و همچنین الحاق اراضی مناسب هم در دستور کار است.

امیری مقدم افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و معضل بیکاری استان در پروژه های مسکن ملی باید از پیمانکاران و نیروی کار بومی استفاده شود و برای ساخت واحدها از مصالح ساختماني توليد استان استفاده شود تا مردم عزیز کرمانشاه شاهد ثمرات و برکات این نهضت ملی در ابعاد مختلف باشند.

مدیر ارشد استان عنوان کرد: باید در پروژه های نهضت ملی حتما از همان ابتدا نیازهای خدماتی، آموزشی و رفاهی دیده شود و یک مجتمع کامل برای زندگی تحویل مردم داده شود.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3649