تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2

استاندار کرمانشاه: رسانه‌ها با فرهنگ‌سازی، مردم را به مشارکت در برقراری امنیت محلات ترغیب کنند

  • کد خبر : 1436
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷
استاندار کرمانشاه: رسانه‌ها با فرهنگ‌سازی، مردم را به مشارکت در برقراری امنیت محلات ترغیب کنند

استاندار کرمانشاه: 

رسانه‌ها با فرهنگ‌سازی، مردم را به مشارکت در برقراری امنیت محلات ترغیب کنند.

استاندار کرمانشاه گفت :نیروی انتظامی پرسنل محدودی دارد و برای کنترل سرقت ها نیازمند مشارکت و همکاری مردم و مجموعه های اداری است لذا رسانه‌ها با فرهنگ‌سازی، مردم را به مشارکت در برقراری امنیت محلات ترغیب کنند.

 

کرمانشاه _ فرین _هوشنگ بازوند در نشست قرارگاه مقابله با  سرقت این استان که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار و فرمانده نیروی انتظامی کرمانشاه برگزار شد، بیان داشت: سرقت یک پدیده بسیار شوم، ناپسند و زشت است که در صورت افزایش موارد، موجب ایجاد نگرانی در جامعه می‌شود.

 

استاندار کرمانشاه یادآور شد: در تهران و دیگر شهرهای بزرگ کشور، بسیاری از محلات با هماهنگی نیروی انتظامی، دارای نگهبان اختصاصی هستند و به این شیوه از اموال مردم حفاظت می شود.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه تصریح کرد: در کرمانشاه هم باید رسانه‌ها و صداوسیما با فرهنگ‌سازی، مردم را به مشارکت در برقراری امنیت محلات ترغیب کنند.

مدیر ارشد استان کرمانشاه بخشی دیگری از سرقت‌ها را مختص حوزه اموال عمومی دانست و گفت: افزایش قیمت آهن، مس و … در کشور باعث شده افراد بزهکار به سمت سرقت کابل های برق و حفاظ های آهنی پل ها و … گرایش پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: ادارات و دستگاه‌های دولتی باید با همکاری نیروی انتظامی و با انجام برنامه‌ریزی و به کارگیری تمهیدات مناسب، فرصت دزدی و سرقت را به سارقان ندهند و انجام این کار را دشوار کنند.

بازوند در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم ساماندهی جمع آوری زباله تاکید و گفت: در بسیاری از شهرهای توسعه یافته، شهرداری‌ها زباله ها را تفکیک شده از شهروندان تحویل می گیرند و در کرمانشاه نیز باید اجرای این طرح به شکل پایلوت در محلات آغاز شود و سپس به کل شهر تعمیم داده شود.

وی ادامه داد: با این کار بسیاری از معضلانی که توسط زباله گردها و خریداران ضایعات و باندهای تشکیل شده حول محور آن‌‌ها قابل حل است.

استاندار کرمانشاه قرار دادن طلاهای شخصی در بانک‌ها را یکی از راه حل های کاهش سرقت دانست و گفت: اگر فرهنگ نگهداری طلاها در بانک، در جامعه گسترش یابد اینکار هم باعث تقویت اقتصاد خانواده می شود و هم موجب کاهش سرقت‌های این حوزه می‌گردد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1436

برچسب ها