تاریخ : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ 7 ذو الحجة 1445 Thursday, 13 June , 2024
0

استاندار کرمانشاه: احتمال قرنطینه کامل سرپل ذهاب وجود دارد

  • کد خبر : 1222
  • ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
استاندار کرمانشاه: احتمال قرنطینه کامل سرپل ذهاب وجود دارد

استاندار کرمانشاه:
احتمال قرنطینه کامل سرپل ذهاب وجود دارد

استاندار کرمانشاه گفت : سرپل ذهاب تنها شهر قرمز در کرمانشاه و غرب کشور است که این وضعیت بسیار نگران کننده بوده و احتمال قرنطینه کامل این شهرستان مرزی دور از ذهن نیست

 

کرمانشاه _فرین _هوشنگ بازوند در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس جمهور و با ارتباط تصویری استانداران برگزار شد؛ اظهار داشت: از مردم استان کرمانشاه و به ویژه از اصناف به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی در موج چهارم تشکر می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در استان، شرایطی پیش آمده هرگاه پیک کرونا نزولی می‌شود رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم بسیار کمرنگ می شود و اینکار ممکن است بسترساز ورود کرمانشاه به پیک پنجم شود.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: بر اساس گزارش‌های حوزه نظارت، متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات عروسی و عزا اصلا مناسب نیست و تداوم این وضعیت سلامت شهروندان را با خطر جدی روبرو می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه بر ضرورت رعایت پروتکل‌ها در ایام تبلیغات انتخابات اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی دستورالعملی تنظیم شده‌ و به نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا داشتگاه اعلام کرده‌اند که بر اساس آن هر نامزدی از این پروتکل‌ها بهداشتی دستورالعمل ها تخلف کند قطعا به عنوان یک تخلف انتخاباتی قلمداد خواهد شد و برابر قانون با وی برخورد می‌شود.

وی با اشاره به تعطیلات پیش رو، از مردم خواست به خاطر حفظ سلامت خانواده خود و دیگر شهروندان، مسافرت نکنند و یادآور شد: این دستورالعمل از روز چهارشنبه ابلاغ می شود و مطابق آن، کسانی که به محدودیت‌ها بی اعتنا باشند مشمول جریمه‌های بسیار سنگین می‌شوند.

بازوند ادامه داد: سرپل ذهاب تنها شهر قرمز در کرمانشاه و غرب کشور است که این وضعیت بسیار نگران کننده بوده و باید هرچه سریعتر تصمیماتی اتخاذ شود که این موج کرونا از سرپل ذهاب به شهرهای دیگر استان سرایت نکند.

وی گفت: ظهر فردا جلسه‌ای در این رابطه برگزار می شود و احتمال قرنطینه کامل سرپل ذهاب دور از ذهن نیست

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1222

برچسب ها