تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
1

استاندار کرمانشاه:آماده توسعه ارتباطات با اقلیم کردستان عراق هستیم / همکاری‌های همه جانبه در ۲ سوی مرز تقویت شود  

  • کد خبر : 7621
  • ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳
استاندار کرمانشاه:آماده توسعه ارتباطات با اقلیم کردستان عراق هستیم / همکاری‌های همه جانبه در ۲ سوی مرز تقویت شود   

استاندار کرمانشاه:

آماده توسعه ارتباطات با اقلیم کردستان عراق هستیم / همکاری‌های همه جانبه در ۲ سوی مرز تقویت شود

استاندار کرمانشاه با اشاره به وجود اشتراکات مختلف فرهنگی بین مردم این استان و اقلیم کردستان عراق گفت: آماده توسعه ارتباطات اقتصادی، گردشگری، علمی و آموزشی با این منطقه هستیم

 

به گزارش الوند _ محمدطیب صحرایی امروز در نشست استانداران استان‌های هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه افزود: ایجاد منطقه آزاد تجاری مشترک بین کرمانشاه و اقلیم کردستان عراق، تلاش برای راه اندازی حمل و نقل مشترک زمینی، تسهیل در صادرات با تاکید بر تولیدات صنعتی کرمانشاه و ایجاد اشتراکات حداکثری در ضوابط گمرکی دو طرف در توسعه مراودات بسیار موثر است.

 

وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر کرمانشاه میزبان سه هزار دانشجوی مهمان خارجی بوده و امکان افزایش این تعداد نیز وجود دارد که این امر ظرفیت خوبی برای انواع همکاری های علمی با اقلیم کردستان عراق است.

 

صحرایی همچنین خاطرنشان کرد: کرمانشاه در حوزه صنعت و معدن با ۱۲۰ میلیون تن تولید صنعتی، ۲۰ میلیون تن تولید معدنی و ۵ میلیون تن تولید کشاورزی، ظرفیت قابل توجهی در راستای توسعه ارتباطات با اقلیم کردستان عراق دارد.

 

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: این استان ۲ هزار و ۲۰۰ اثر گردشگری و تاریخی ثبت شده ملی و ۲ اثر ثبت شده جهانی دارد که می‌توان با استفاده از این ظرفیت برای توسعه گردشگری با اقلیم کردستان عراق استفاده کرد.

 

صحرایی همچنین گفت: حوزه‌های ورزشی، درمان و آموزش پزشکی، گردشگری سلامت و حوزه عمرانی نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه همکاری ۲ طرف هستند.

وی در پایان با قدردانی از برگزار کنندگان این نشست، تاکید کرد: امیدوارم این نشست تقویت کننده همکاری‌های همه جانبه در ۲ سوی مرز باشد.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7621