تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
1

استاندار همدان : ۲۴ هزار میلیارد تومان طرح برای سفر رییس جمهور به استان آماده شده است

  • کد خبر : 3603
  • ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴
استاندار همدان :  ۲۴ هزار میلیارد تومان طرح برای سفر رییس جمهور به استان آماده شده است

استاندار همدان :

۲۴ هزار میلیارد تومان طرح برای سفر رییس جمهور به استان آماده شده است

استاندار همدان از آماده سازی۲۴ هزار میلیارد تومان طرح برای سفر رییس جمهور به این استان خبر داد و گفت:این طرح‌ها شامل ۱۸ هزار میلیارد تومان در حوزه عمرانی و ۶ هزار میلیارد تومان در حوزه اقتصادی مبتنی بر رویکرد عدالت محور دولت سیزدهم تهیه و برای ارائه در سفر رییس جمهور به استان آماده شده است.

 

به گزارش الوند، علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان همدان اظهار داشت: با توجه به شعار سال و سیاست های ابلاغی مربوطه، برنامه‌های اجرایی سال ۱۴۰۱ با همکاری نهادهای علمی و دانشگاهی و در راستای دانش بنیان کردن فعالیت ها به ویژه در بخش تولید تدوین و ابلاغ شده است که به‌طور قطع با اجرای دقیق این برنامه‌ها، استان به یک کارگاه بزرگ عمرانی و سازندگی تبدیل می شود که نتیجه آن افزایش فرصت های شغلی و رشد و توسعه پایدار و همه جانبه استان است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه رویکرد دولت تکمیل طرح‌های نیمه تمام است، اضافه کرد: دولت سیزدهم بنای کلنگ زنی و آغاز طرح جدید مگر در شرایط ضروری و نیاز منطقه را ندارد و همت اصلی دولت بر تکمیل طرح های نیمه تمام و معطل مانده از دولت های قبل خواهد بود.

وی از آماده سازی۲۴ هزار میلیارد تومان طرح برای سفر رییس جمهور به این استان خبر داد و گفت:این طرح‌ها شامل ۱۸ هزار میلیارد تومان در حوزه عمرانی و ۶ هزار میلیارد تومان در حوزه اقتصادی مبتنی بر رویکرد عدالت محور دولت سیزدهم تهیه و برای ارائه در سفر رییس جمهور به استان آماده شده است.

نماینده عالی دولت در استان همدان ادامه داد: به طور قطع سفر رییس جمهور و اعضای هیات دولت منشا برکات زیادی برای استان همدان خواهد شد به نحوی که زمینه تکمیل بخش قابل توجهی از پروژه های نیمه تمام و معطل مانده از دولت گذشته فراهم می‌شود.

قاسمی فرزاد بلاتکلیفی و طولانی شدن زمان اجرای طرح های عمرانی را موجب از بین رفتن سرمایه های ملی و ایجاد فضای یاس و ناامیدی عنوان کرد و گفت: امید آفرینی و تقویت روحیه نشاط و خودباوری در جامعه از جمله رویکردهای دولت مردمی ایران قوی است که همواره ریاست محترم جمهور بر آن تاکید دارد.

استاندار همدان افزود: در سال جاری ایجاد حداقل ۲۳ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در استان پیش‌بینی شده که می طلبد تمامی مدیران اجرایی استان برای تحقق کامل برنامه و حتی بیشتر از سهم و تعهد ایجاد شده تلاش کنند.

وی آمار غلط را موجب کاهش میزان اعتبارات اختصاص یافته و ناتوانی در پیشبرد موثر و دقیق کارها و فعالیت ها ذکر کرد و یادآور شد: اصلاح آمارهای نادرست و ارائه اطلاعات دقیق و منطبق بر واقعیت در حوزه های جمعیتی، نرخ اشتغال و بیکاری برای برنامه ریزی درست و هدفمند، ضروری است.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه عملیات احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح استان در غالب طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده و زمین با قیمت رایگان نیز برای اجرای طرح اختصاص یافته است، بیان داشت: طرح نهضت ملی مسکن نمونه‌ای از طرح‌های مهم و در دست اجرای استان همدان است که با افزایش ساخت و ساز بارقه‌ای از امید برای خانه‌دار شدن افراد فاقد سرپناه و فراهم کردن زمینه های شغلی مولد در سطح جامعه و میان مردم شکل گرفته است و موجب شده استان همدان به کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل می‌شود.

استاندار همدان همچنین بر تحقق رشد ۷.۱ درصدی و حمایت از سرمایه گذاری به ویژه در حوزه گردشگری، تاکید کرد و گفت : در ماه‌های اخیر ۵۰ واحد تولیدی راکد و تعطیل استان همدان با برنامه ریزی موثر و حمایت مسئولان فعال و به چرخه تولید بازگشته است که نشان از اهتمام ویژه به این حوزه است.

 

مقام ارشد دولت در استان همدان از خشکسالی به عنوان یکی از مشکلات کشور و استان همدان نام برد و خاطر نشان نمود: برای استفاده بهینه از منابع موجود باید علاوه ممنوعیت کشت برخی محصولات(نیازمند آب زیاد) به سمت کشاورزی نوین و استفاده از شیوه‌های مدرن حرکت کرد که و در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

به گفته قاسمی فرزاد تکمیل پروژه آبرسانی از سد تالوار به همدان از جمله اقدامات در راستای تامین آب مورد نیاز همدان است که این طرح از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان همدان بوده و تا قبل از آغاز کار دولت سیزدهم ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با پیگیری های صورت گرفته از بدو شروع به فعالیت دولت سیزدهم و جهت تسریع در اجرای آن تا کنون ۱۴۰۰میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافته است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3603