تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

استاندار همدان: آمار واقعی و دقیق ،زمینه ساز توسعه و پیشرفت استان در همه عرصه ها خواهد شد

  • کد خبر : 3590
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶
استاندار همدان: آمار واقعی و دقیق ،زمینه ساز توسعه و پیشرفت استان در همه عرصه ها خواهد شد

استاندار همدان:

آمار واقعی و دقیق ،زمینه ساز توسعه و پیشرفت استان در همه عرصه ها خواهد شد

استاندار همدان با بیان اینکه نرخ جمعیت، آمار اشتغال و شاخص‌های دیگر استان واقعی نیست و باید اصلاح شود، گفت: توسعه و پیشرفت در همه عرصه ها نیازمند ارائه آمار واقعی بوده و اگر آمار و شاخص‌های استان به صورت دقیق احصا و به مراجع بالادستی اطلاع‌رسانی نشود، در بودجه سالانه نسبت به دیگر استان‌ها عقب خواهیم ماند.

 

به گزارش الوند، علیرضا قاسمی فرزاد، در جلسه هماهنگی، برنامه ریزی و طرح مباحث و موارد مرتبط با مجموعه وزارت راه و شهرسازی این استان اظهار داشت : نگاه‌ها در تهیه طرح‌های جامع و تفصیلی استان، باید آینده‌نگر، انسان محور و در راستای حفظ کرامت انسانی باشد ضمن اینکه در حوزه مسکن نیز توجه به شعار سال مبنی بر تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین مد نظر قرار گیرد.

کیفیت و دقت لازمه اجرای طرح نهضت ملی مسکن

وی دقت،کیفیت و توجه به زیر ساخت‌ها از جمله آب را لازمه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان ذکر کرد.

 

 ۱۰۰هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن در استان همدان احداث می شود

استاندار همدان با اشاره به اینکه سهم استان در طرح نهضت ملی مسکن ۱۰۰ هزار واحد مسکونی است، خواستار حفظ کرامت انسانی و فرهنگ ایرانی ،اسلامی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یک بافت جدید شد و تصریح کرد: باید در اجرای این مهم به گونه‌ای اقدام شود که شایسته شهر دارالمؤمنین همدان باشد.

آمار دقیق و واقعی زمینه توسعه و پیشرفت در همه عرصه ها را فراهم می‌کند

نماینده عالی دولت در استان همدان با بیان اینکه نرخ جمعیت، آمار اشتغال و شاخص‌های دیگر استان واقعی نیست و باید اصلاح شود، گفت: توسعه و پیشرفت در همه عرصه ها نیازمند ارائه آمار واقعی بوده و اگر آمار و شاخص‌های استان به صورت دقیق احصا و به مراجع بالادستی اطلاع‌رسانی نشود، در بودجه سالانه نسبت به دیگر استان‌ها عقب خواهیم ماند.

همراهی و همدلی کلید تحقق انتظارات دولت و دغدغه های مردم است

قاسمی فرزاد یادآور شد: انتظارات دولت و توقعات مردم جز در سایه همراهی و همدلی محقق نمی شود که در این زمینه ما با تمام توان کارهای استان را پیش خواهیم برد و از مدیران کل نیز انتظار میرود با اهداف و برنامه دولت و تأسی از بیانات رهبری پای کار بایستند.

پشت میز نشینی یک آفت بزرگ برای مدیران است

 

وی از پشت میز نشینی به عنوان یک افت بزرگ برای مدیران یاد کردو گفت: مدیران باید در این دولت به صورت جهادی در اقدام و عمل حضور پیدا کرده و مشی آن‌ها انقلابی باشد لذا با مدیرانی که نتوانند به این شاخصه جامعه علمی پوشانده و از برنامه‌های در نظر گرفته شده عقب بمانند، قطع همکاری خواهد شد.

 

توسعه صنعت گردشگری در گرو ایجاد زیرساخت خواهد بود

استاندار همدان خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود منابع آبی استان در زمینه کشاورزی، ضرورت دارد از ظرفیتِ صنعت توریسم نهایت بهره برداری صورت گیرد و تحقق این مهم در گرو ایجاد زیرساخت ها ی مناسبت بوده که احداث بزرگ‌راه همدان به غار علیصدر در همین راستا در حال پیگیری است.

 

با موافقت وزیر کشور، حسن رضا نیا به عنوان معاون سیاسی ، امنیتی استانداری همدان منصوب شد

قاسمی فرزاد در پایان این جلسه از انتصاب حسن رضا نیا به عنوان معاون سیاسی، امنیتی استانداری همدان خبرداد و گفت: مراسم معارفه وی روز یکشنبه و در جریان شورای اداری استان برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3590