تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
0

استاندار همدان : مسئولان از ظرفیت دانشجویان و نخبگان در راستای حل مسائل استان استفاده کنند

  • کد خبر : 5930
  • ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۹:۴۱
استاندار همدان : مسئولان از ظرفیت دانشجویان و نخبگان در راستای حل مسائل استان استفاده کنند

استاندار همدان :مسئولان از ظرفیت دانشجویان و نخبگان در راستای حل مسائل استان استفاده کنند

استاندار همدان با اشاره به اینکه مسئولان باید از ظرفیت دانشجویان و نخبگان، در راستای حل مسائل استان استفاده کنند،گفت: نخبگان  باید مطالب و ابهامات را به صورت دقیق و علمی بررسی کنند‌ و تحت تأثیر پروپاگاندای رسانه‌ای معاندین قرار نگیرند.

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه با تشکل‌های دانشجویی استان همدان که به مناسبت گرامی‌داشت روز دانشجو در سالن اجتماعات دانشگاه صنعتی برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه(س)، اظهار داشت:در شرایطی هستیم که دشمنان مردم و انقلاب به دنبال نا امید کردن مردم هستند و باید در مقابل این اقدامات امیدآفرینی کنیم چرا که در فتنه اخیر، دشمن به دنبال دو قطبی‌سازی و ایجاد تفرقه در بین مردم است.

وی پاسخگویی به مردم و دانشجویان را  وظیفه‌ مسولان عنوان کرد و افزود : به تاسی از سیاست‌های دولت سیزدهم، مدیران استان را مکلف کردیم همواره در بین آحاد مردم حاضر شوند تا مسایل و مشکلات را از نزدیک بررسی کنند ضمن آنکه ما حضور در بین مردم را افتخار می‌ دانیم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه مسئولان باید از ظرفیت دانشجویان و نخبگان، در راستای حل مسائل استان استفاده کنند،گفت: نخبگان باید مطالب و ابهامات را به صورت دقیق و علمی بررسی کنند‌ و تحت تأثیر پروپاگاندای رسانه‌ای معاندین قرار نگیرند.

قاسمی فرزاد در ادامه ضمن تقدیر از حضور بسیجیان در ایجاد امنیت و دفاع از ارزش‌ها در جریان اغتشاشات اخیر، تصریح کرد : در جریان اغتشاشات اخیر، بیشترین تلاش ما این بوده که به دانشجویان آسیبی نرسد.

نماینده عالی دولت در استان همدان گریزی نیز به اهم اقدامات انجام شده دراین استان زد و گفت : تامین آب شرب شهر همدان طی یک سال گذشته یکی از چالش های جدی پیش روی مسولان استان همدان بوده است تا آنجا که از نظر کارشناسان حوزه آب، برای کنترل بحران کم‌آبی می‌بایست آب از سال گذشته حداقل ۸ ساعت در روز قطع می شد اما با تلاش مجموعه مدیریت استان سعی شد تا این اتفاق رخ ندهد‌.

وی اضافه کرد: در سفر رئیس جمهور به استان همدان ۱۴۰۰۰میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که با پیگیری‌های صورت گرفته از شخص رئیس جمهور اعتبارات قابل توجهی برای پروژه آبرسانی به شهر همدان، به صورت ویژه تامین و صادر شد و اکنون از طریق خط جدید انتقال، حدود ۶۰۰لیتر بر ثانیه آب در حال انتقال به شهر همدان است که سلامت آن مطابق استانداردهای جهانی بوده و همواره در حال پایش و بررسی است.

استاندار همدان یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم در زمینه طرح نهضت ملی مسکن را تامین و واگذاری آن در قالب قطعات ۲۰۰متری به متقاضیان برای ساخت و ساز و پرداخت تسهیلات ذکر کرد و گفت: در راستای برقراری توازن تراکم جمعیت در شهر همدان، شهر جدید حورا در دست انجام و اجرا می باشد.

وی یاد آور شد :با توجه به اهمیت کشاورزی در استان، اقدامات اساسی مانند اصلاح الگوی کشت و افزایش کشت گلخانه‌ای در جهت کاهش مصرف آب و ارتقا میزان بهره وری خاک در دستور کار قرار گرفته که با تلاش مجموعه مدیریتی استان، در حال حاضر ۲۲۰ هکتار اراضی گلخانه‌ای ایجاد و  ۱۱۰هکتار دیگر نیز در دست اقدام و اجرا است.

قاسمی فرزاد تاکیدکرد:استان همدان در بخش کشاورزی پتانسیل‌های بالقوه‌ای دارد که در این راستا دهکده فناوری کشاورزی این ظرفیت‌ها را به بهترین وجه ممکن به کار خواهد گرفت و تامین امنیت غذایی را با نگاهی نو میسر می‌سازد.

استاندار همدان بازگشت و احیا واحد های تولیدی راکد را از اولویت های دولت ایران قوی نام برد و خاطر نشان کرد:از نخستین روزهای آغاز به کار دولت سیزدهم، ۱۱۳ واحد تولید راکد در استان به چرخه تولید بازگردانده شده است که با توجه به اهمیت تولید در دولت ، شخصا در تمام جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان حضور داشته‌ام.

وی اظهار داشت :یکی از موضوعاتی که مورد توافق مجموعه مدیریتی استان همدان و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح قرار گرفته، ساخت و راه‌اندازی کارخانه بازیافت هواپیما و اسقاط آن است که نهایی شده است که جهت اجرای هر چه بهتر این طرح  پیگیر ایجاد رشته‌های دانشگاهی با موضوع بازیافت هواپیما در استان هستیم.

قاسمی فرزاد در پایان بیان داشت: در راستای تحقق شعار سال مبنی بر  “تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین” پارک علم و فناوری و دانشگاه‌های استان را پای کار آورده‌ایم و برای کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری در بخش گندم و سایر محصولات فعال، دومین پردیس نوآوری و فناوری کشاورزی را افتتاح کردیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5930