تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

  استاندار همدان: ظرفیت هلال احمر همدان می تواند این استان را به  مرکز منطقه غرب کشور مبدل کند 

  • کد خبر : 1113
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
  استاندار همدان:  ظرفیت هلال احمر همدان می تواند این استان را به  مرکز منطقه غرب کشور مبدل کند 

استاندار همدان:

ظرفیت هلال احمر همدان می تواند این استان را به  مرکز منطقه غرب کشور مبدل کند 

استاندار همدان گفت: هلال احمر نقشی حساس و تاثیر گذار در جامعه بر عهده دارد که مهم و بی بدیل است و مردم در دورترین نقاط استان، با مشاهده خانه های هلال احمر امیدوار تر شده و احساس آرامش می‌کنند.

 

 

به گزارش فرین _مهندس شاهرخی ،استاندار همدان در دیدار با مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر این استان که بمناسبت هفته هلال احمر برگزار شد ،ضمن تاکید بر نقش آفرینی‌های همیشگی این سازمان اظهار داشت: در زمانی ‌که مردم گرفتار بلایای طبیعی می‌شوند، نخستین مجموعه‌ای که در کنار آنها حضور می‌یابد جمعیت هلال احمر است و بدون شک این سازمان در افکار عمومی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

 

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از هلال احمر را داوطلبان تشکیل می‌دهند که معنای آن خدمت بی‌منت در سخت‌ترین شرایط به مردم است چراکه یک مجموعه مردمی بوده و وابسته به جایی نیست.

 

نماینده عالی دولت در استان همدان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر کشور به‌ویژه استان همدان در موضوع شیوع کرونا عملکرد چشمگیری بر جای گذاشته که مورد تقدیر همگان است، افزود: جمعیت هلال احمر استان، در طرح خانه‌های هلال نیز موفق عمل کرده و این اقدام به نوعی خط مقدم فعالیت‌های هلال احمر است.

 

 

استاندار همدان تصریح کرد :سهمیه خانه‌های هلال احمر ۱۱۰ واحد بوده که با تلاش جمعیت هلال احمر استان، امروز ۱۷۴ واحد خانه هلال فعال است که امیدواریم این خانه‌ها فعالیت کیفی خود را نیز ارتقا دهند.

 

شاهرخی یادآور شد: با توجه به زیرساخت‌های موجود و اهمیت استان همدان در منطقه، این ظرفیت وجود دارد که هلال احمر استان به عنوان مرکز منطقه غرب کشور عمل کند لذا تحقق این امر نیازمند پیگیری تا حصول نتیجه است.

 

در‌ پایان این دیدار، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همدان از مهندس شاهرخی به عنوان داوطلب ویژه این سازمان با اهدا لوح، تقدیر کرد‌.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1113

برچسب ها