تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2

استاندار همدان: سند توسعه استان همدان تدوین شده است/ رسالت اصلی رسانه ها توجه به جهاد تبیین است/ ۱۰درصد مدیران سابق ابقا می شوند

  • کد خبر : 3314
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۰:۱۶
استاندار همدان:  سند توسعه استان همدان تدوین شده است/ رسالت اصلی رسانه ها توجه به جهاد تبیین است/ ۱۰درصد مدیران سابق ابقا می شوند

استاندار همدان:

سند توسعه استان همدان تدوین شده است/ رسالت اصلی رسانه ها توجه به جهاد تبیین است/ ۱۰درصد مدیران سابق ابقا می شوند

استاندار همدان از تدوین سند جامع توسعه این استان خبر داد و گفت: رویکرد های اصلی این سند مبتنی بر محرومیت زدایی، برنامه محوری، تحول آفرینی، عدالت محوری در امور، شفافیت، فساد ستیزی، پاسخگویی، امید آفرینی و اعتماد سازی است.

 

به گزارش الوند، علیرضا قاسمی فرزاد روز پنج‌شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۰ در آیین اختتامیه جشنواره رسانه ای و مردمی فجر استان همدان که در سالن شهدای استانداری همدان برگزار شد،اظهار داشت : برنامه‌ها و اولویت‌های اصلی استان همدان در سند توسعه یکساله برای سال آینده با رویکرد پیشرفت همه جانبه، تمرکز زدایی با تفویض اختیار، توجه به مزیت شهرستان ها برای پیشرفت همه جانبه تهیه و تدوین شده است.

استاندار همدان از تکیه بر باورها، ارزش های دینی، ملی و سرمایه های معنوی و اخلاقی، روحیه جهادی، انقلابی و عقلانی ورویکرد مبنایی با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان پیشران های پیشرفت این استان نام برد.

وی ادامه داد: درهمین ارتباط صندوق پیشرفت و توسعه نیز طبق قانون ، تشکیل و منابع مالی طرح ها از این طریق تامین می شود و تلاش شده با تهیه و تدوین برنامه های توسعه محور زمینه رشد اقتصادی ۷.۵ درصدی استان فراهم گردد.

استاندار همدان در ادامه با اشاره به اینکه فلسفه برگزاری جشنواره رسانه ای و مردمی فجر، تبیین خدمات ارزشمند دولت مردمی و لبیک به فرمان رهبری فرزانه انقلاب در خصوص جهاد تبیین است، گفت : رسانه های معاند جهان شبانه روز به دنبال ارائه تصویری نادرست و غیرواقعی از نظام اسلامی هستند که وظیفه اصلی رسانه ها در این زمینه تبیین خدمات گسترده و ارزشمند نظام و ارایه آن به مردم در عرصه های داخلی و خارجی است.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه این مهم با همت رسانه ها و برگزاری این قبیل جشنواره ها محقق می شود، افزود: دولت سیزدهم در این مدت کوتاه فعالیت خود ،زمینه ساز اقدامات بسیار بزرگ و ارزشمندی در کشور شده که این خدمات باید در راستای تقویت انگیزه، روحیه امید و خودباوری مردم به خوبی تبیین و تشریح شود.

وی از حوزه سلامت به عنوان یکی از دستاوردهای چشمگیر دولت سیزدهم نام بردو گفت: به رغم وجود تحریم های ظالمانه دشمن و جلوگیری از خرید و ورود دارو به کشور با پایمردی مردم و ایستادگی دولت شاهد تولید واکسن داخلی و واکسیناسیون عمومی مردم علیه ویروس کرونا بودیم که این اقدامات موثر دولت منجر به فراهم شدن زمینه انجام سفرهای نوروزی پس از ۲ سال وقفه در کشور شد که در استان همدان نیز با برنامه ریزی و تدابیر اندیشیده شده، آمادگی لازم برای حضور و پذیرایی از گردشگران نوروزی مهیا است.

استاندار همدان گریزی نیز به اقدامات صورت گرفته در این استان زد و یاد آور شد: : استان همدان برای اجرای طرح ملی و تامین مسکن موردنیاز مردم با مشکل جدی کمبود زمین مواجه بود که در پنج ماه گذشته و با اقدامات موثر و پیگیری های گسترده انجام شده، یک هزار و ۱۰۰ هکتار زمین به محدوده شهرهای استان اضافه شد تا مشکل کمبود زمین برای ساخت مسکن به طور کلی در استان حل شود.

 

 

قاسمی فرزاد تصریح کرد: طرح جامع شهری همدان نیز که سالها دچار مشکل و مناقشه بود با اقدامات کارشناسی و پیگیری در سطح استانی و ملی به سرانجام رسید و با الحاق ۶۷۰ هکتار زمین به وسعت شهر همدان ،مشکل طرح جامع شهری و همچنین ساخت مسکن برای طرح نهضت ملی در این دیار حل و فصل شد.

 

به گفته وی، هم اینک ۳۲ شهر استان همدان دارای زمین مناسب برای ساخت مسکن در این طرح ملی هستند و از سوی دیگر زمین مورد نیاز برای ساخت بیمارستان یک هزار تختخوابی شهر همدان نیز به عنوان اقدام موثر دیگر در راستای تبدیل همدان به قطب درمانی غرب کشور نیز تامین شده است.

نماینده عالی دولت در استان همدان همچنین به مشکل کمبود آب به عنوان یک معضل قدیمی در این استان اشاره کرده و گفت: برای رفع مشکل و تامین آب موردنیاز و جلوگیری از قطعی شبکه تسریع در اجرای طرح انتقال آب از سد تالوار به شهر همدان در دستور کار قرار گرفته و برای این مهم اقدامات موثر برای رفع مشکل برق رسانی، تصفیه خانه و ایستگاه پمپاژ این پروژه انجام شده است.

قاسمی فرزاد بیان داشت: طرح انتقال آب از سد تالوار به همدان طی ۱۶ سال گذشته بلاتکلیف مانده بود اما طی پنج ماه گذشته با اقدامات انجام شده، جهش خوبی در اجرای این پروژه شاهد هستیم به گونه ای که ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح اختصاص یافته است.

استاندار همدان اختصاص هفت هزار و ۷۵۱ تن قیر رایگان به شهرداری های استان، احیای فعالیت های فرودگاه همدان پس از ۲ سال وقفه و برقراری پروازهای دو سویه(رفت و برگشت) از همدان به مشهد و کیش، تدوین سند فرهنگی و قرآنی استان با برگزاری جلساتی مستمر شورای فرهنگ عمومی و استفاده از دیدگاه های کارشناسان و جامعه قرآنی را از دیگر اقدامات مهم انجام شده در پنج ماه گذشته(از زمان انتصاب به عنوان استاندار) برشمرد

وی با بیان اینکه تمامی انتصاب های انجام شده طی پنج ماهه گذشته در استان مبتنی بر بومی گزینی بوده به نحوی که این اقدام در ۳۰ سال گذشته استان بی نظیر و یا حداقل کم نظیر است ، خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد مدیران دستگاه های اجرایی استان با تاکید بر بومی گزینی، عدالت محوری، پاکدستی و فسادستیزی و تعهد خدمت به مردم و تخصص انتخاب و معرفی شده اند که حدود ۴۰ درصد مابقی نیز در کوتاهترین زمان ممکن بر همین اساس و با توجه به اصول مطرح شده، انتخاب و معرفی خواهند شد.

وی در پایان اظهار داشت: البته حدود ۱۰ درصد از مدیران نیز با توجه به کارآمدی، تعهد و تخصص ابقا خواهند شد و در مجموع انتصاب های انجام شده در مناصب و مشاغل مدیریتی استان همدان مبتنی بر اصل مهم بومی گزینی و استفاده از ظرفیت های گسترده و قابل توجه فرزندان این استان برای رشد و تعالی منطقه و خدمت به مردم استفاده شده است.

 

گفتنی است در این آیین که با حضور نماینده ولی فقیه در استان همدان و جمعی از مدیران اجرایی برگزار شد، از برترین های جشنواره رسانه ای و مردمی فجر استان تجلیل شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3314