تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

استاندار همدان: سازمان‌های مردم‌ نهاد در حوزه جوانی جمعیت بیش از پیش فعال شوند

  • کد خبر : 5376
  • ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۶
استاندار همدان: سازمان‌های مردم‌ نهاد در حوزه جوانی جمعیت بیش از پیش فعال شوند

استاندار همدان:

سازمان‌های مردم‌ نهاد در حوزه جوانی جمعیت بیش از پیش فعال شوند

استاندار همدان گفت : دولت سیزدهم جایگاه ویژه‌ای برای خانواده و تحکیم بنیان آن قائل است که یکی از اقداماتی که می‌تواند در حوزه تحکیم بنیان خانواده و جوانی جمعیت موثر باشد، استفاده از ظرفیت نهادها و تشکل‌های مردمی است که باید بیش از پیش فعال شوند.

به گزارش الوند _  علیرضا قاسمی فرزاد در سومین جلسه جوانی جمعیت و خانواده استان همدان در سال جاری  اظهار داشت:  در اعتقادات دینی و اسلامی تاکیدات بسیاری بر تحکیم بنیان خانواده و جوانی جمعیت انجام گرفته است لذااجرای قانون و پیاده‌سازی آن در حوزه خانواده و جوانی جمعیت توسط دستگاه‌های متولی، امری ضروری است.

وی افزود: از دلایل تاکیدات مقام معظم رهبری در این چند دهه بر مباحث تهاجم و شبیخون فرهنگی و توجه دادن مسئولان به این امر مهم، این است که نوک پیکان حملات دشمنان به سمت خانواده بوده چرا که جمعیت مفید، تحصیل‌کرده و کارآمد، عنصر اساسی قدرت یک کشور در حوزه‌های مختلف محسوب می‌شود.

استاندار همدان ادامه داد: دولت سیزدهم جایگاه ویژه‌ای برای خانواده و تحکیم بنیان آن قائل است که در این زمینه یکی از اقداماتی که می‌تواند در حوزه تحکیم بنیان خانواده و جوانی جمعیت موثر باشد، استفاده از ظرفیت نهادها و تشکل‌های مردمی است که باید بیش از پیش فعال شوند، ضمن آنکه دستگاه‌های اجرایی به ویژه آموزش و پرورش، می‌توانند نقش موثری در ترویج جوانی جمعیت و تحکیم بنیان خانواده داشته باشند.

قاسمی فرزاد در دستور کار قرار دادن ساخت ۴ میلیون مسکن را از جمله اقدامات دولت سیزدهم در راستای تقویت خانواده و فراهم کردن زمینه ازدواج عنوان کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5376