تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

استاندار همدان : تکمیل و بهره‌برداری پروژه موزه منطقه‌ای غرب کشور زمینه توسعه گردشگری استان را فراهم می کند 

  • کد خبر : 1527
  • ۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
استاندار همدان : تکمیل و بهره‌برداری پروژه موزه منطقه‌ای غرب کشور زمینه توسعه گردشگری استان را فراهم می کند 

استاندار همدان : تکمیل و بهره‌برداری پروژه موزه منطقه‌ای غرب کشور زمینه توسعه گردشگری استان را فراهم می کند.

استاندار همدان گفت: پروژه موزه منطقه ای غرب کشور مکانی امن برای حفظ و نگهداری آثار باستانی همدان در ادوار تاریخی خواهد بود که زمینه توسعه گردشگری استان را فراهم می کند.

 

 

همدان _ الوند_ استاندار همدان در ادامه بازدید‌های میدانی خود از طرح‌های این استان به اتفاق معاون امور عمرانی استانداری، مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و تنی چند از مسولین همدان از پروژه در حال ساخت موزه منطقه‌ای غرب کشور بازدید کرد.

 

سید سعید شاهرخی هدف خود از این بازدید را بررسی آخرین وضعیت پیشرفت پروژه‌های در دست اجرای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان، و دیگر فعالیت‌های مربوطه عنوان کرد و گفت: مخزن پروژه منطقه‌ای غرب کشور کم نظیر و از نیازهای جدی استان است وبا توجه به طرحی که در نظر گرفته شده، مکانی مناسبت، استاندارد، منحصر به فرد و از همه مهم‌تر محیطی امن برای نگهداری اشیا تاریخی و میراث فرهنگی استان همدان است.

 

وی افزود: در ساخت مخزنِ امن از جدید‌ترین تکنولوژی استفاده شده‌ که از یک سو مکانی جهت نگهداری و از سوی دیگر مرکزی برای ساماندهی ،احیا و ترمیم آثار باستانی استان در ادوار مختلف تاریخ خواهد بود وبدون شک تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه، توجه گردشگران خارجی و داخلی را به‌خود جلب خواهد کرد.

 

گفتنی است مخزن موزه منطقه‌ای غرب کشور با هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای موزه و یک هزار و ۸۰۰ مترمربع مخزن امن، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های میراث فرهنگی استان همدان برای حفظ آثار میراث منقول استان و غرب کشور است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1527

برچسب ها