تاریخ : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ 7 ذو الحجة 1445 Thursday, 13 June , 2024
1

استاندار همدان:  استان همدان در اجرای مانورهای انتخابات در کشور پیشتاز است

  • کد خبر : 1325
  • ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
استاندار همدان:   استان همدان در اجرای مانورهای انتخابات در کشور پیشتاز است

استاندار همدان: 

استان همدان در اجرای مانورهای انتخابات در کشور پیشتاز است

استاندار همدان گفت: استان همدان در اجرای مانورهای انتخابات در کشور پیشتاز است و با برنامه‌ریزی‌های یکساله و همگام با وزارت کشور، آماده برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند در استان هستیم.

 

همدان _ فرین _سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان که بمناسبت انتخابات پیش‌رو برگزار شد، اظهار داشت: ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی و نوع حکومت با رأی و نظر مردم تثبيت و تداوم یافته است چرا که معمار کبیر انقلاب اعتقاد عمیق، قطعی و قلبی به رأی مردم و نقش آن در اداره امور داشت و همین امر موجب شد در دنیا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام مردم‌سالار مطرح شود.

 

وی ادامه داد: انتخابات جمهوری اسلامی در ادوار مختلف، سالم و طبق روال بوده و هرکس به سهم خود باید تلاش کند تا زمینه مشارکت حداکثری فراهم شود و در سایه همین مشارکت حداکثری است که فرد اصلح انتخاب و امنیت ملی کشور تضمین می گردد.

 

شاهرخی با اشاره به اینکه ملاک ما در برگزاری انتخابات قانون خواهد بود، افزود: دغدغه ما در برگزاری انتخابات بی‌طرفی کامل، سالم، قانونمند و در امنیت کامل و به‌دور از حواشی است لذا تا کنون تلاش شده انتخابات را به‌صورت رقابتی برگزار کنیم تا مشارکت حداکثری تحقق یابد.

 

نماینده عالی دولت در استان همدان تصریح کرد: اهالی رسانه نقش مهمی در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به عنوان یک رویداد ملی دارند همچنانکه پیش از این نیز در رقم خوردن توفیقات استان نقش اثرگذاری در تنویر و همراهی افکار عمومی ایفا کرده‌اند.

 

 

استاندار همدان تعداد واجدین شرایط رای دادن در این استان رایک‌میلیون و ۴۲۵هزار و ۸۷۰ نفر عنوان کرد و گفت: در شعب اخذ رأی کلیه پروتکل‌های بهداشتی تحت نظر ناظرین بهداشت رعایت خواهد شد ومردم استان همدان می‌توانند با اطمینان کامل در شعب اخذ رأی حضور پیدا کرده و با رعایت کامل و اهتمام جدی به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رای خود را جهت تعیین سرنوشت کشور به صندوق بیندازند.

 

 

وی تعداد شعب اخذ رای در این استان را یک‌هزار و ۴۳۷ شعبه و عوامل اجرایی را ۲۹هزار نفر برشمرد و گفت: انتخابات در ۲۱۲ صندوق شهر همدان به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و در استان همدان نیز ۲۹ فرایند از انتخابات به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

 

 

لازم به ذکر است تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت شده شورای شهر در استان همدان ۹۴۶نفر هستند که برای تصاحب ۱۷۴ کرسی رقابت خواهند کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1325

برچسب ها