تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
0

استاندار همدان: احیا و تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم است.

  • کد خبر : 2769
  • ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۷
استاندار همدان: احیا و تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم است.

استاندار همدان:
احیا و تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم است.

استاندار همدان گفت: بازگشت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی از برنامه‌هایی است که دولت سیزدهم در ادامه منویات مقام معظم رهبری، به آن توجه داشته و در دستور کار خود قرار داده است.

 

به گزارش الوند_ دکتر علیرضا قاسمی فرزاد روز شنبه ۲۵ دیماه ۱۴۰۰ در مراسم معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان بهار که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: دولت سیزدهم در شرایطی دولت را تحویل گرفت که سلامت جامعه به دلیل انتشار ویروس ویروس کرونا در کشور با چالش روبرو بود بنحوی که روزانه شاهد مرگ و میر بیش از ۷۰۰نفر بودیم اما اکنون این آمار با همت و تلاش کادر بهداشت و درمان و راهبری رئیس جمهور دولت سیزدهم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

وی ادامه داد: با تدابیر رئیس جمهور در واردات واکسن و افزایش ظرفیت تولیدات داخلی، واکسیناسیون سراسری انجام گرفت که این امر زمینه ایمن‌سازی جامعه در سطح گسترده‌ای را فراهم کرد و در استان همدان نیز با تاسی از سیاست های دولت، اکنون بیش از ۹۳ درصد جامعه هدف دز اول و ۷۸ درصد دز دوم و ۱۶ درصد نیز دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی رنگ‌بندی کرونایی استان در وضعیت آبی قرار دارد، افزود: تلاش می‌شود تا با همکاری دهیاران، ائمه جماعات و کادر بهداشت و درمان واکسیناسیون در سطح روستاها نیز به صورت کامل انجام شود.

قاسمی فرزاد امنیت غذایی، تنظیم بازار و تعادل بخشی در سطح بازار را از دیگر اولویت‌های دولت عنوان کرد که در استان در حال پیگیری است.

نماینده عالی دولت در استان همدان نهضت ملی مسکن را یکی دیگر دستاوردهای دولت ایران قوی برشمرد و گفت: در این راستا تامین و ساخت ۴ میلیون مسکن هدف‌گذاری شده است که سهم استان همدان در این حوزه، ۱۰۰هزار واحد بوده و فراهم کردن مقدمات انجام آن در دستور کار قرار مدیران ارشد قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: بی‌شک تغییر جز لاینفک دولت‌ها است و هر دولتی بنا بر طرح‌ها و برنامه‌های خود، دست به تغییر مدیران می‌زند که مراسم معارفه و تودیع امروز نیز برهمین امر استوار است.

استاندار همدان خاطر نشان کرد: شهرستان بهار ظرفیت‌های بسیاری در حوزه کشاورزی دارد که نیازمند یک برنامه‌ریزی و آموزش مناسب برای ارتقا بهره‌وری است که می طلبد مسئولان شهرستان بهار برای تحقق این مهم تلاش کنند.

در پایان این مراسم با تقدیر از خدمات احسان قنبری فرماندار سابق ،روح الله نباتی به عنوان سرپرست جدید فرمانداری بهار منصوب شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2769