تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
1

استاندار ایلام: رسانه‌های ایلام در مقیاس ملی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند/ جریان سازی برای حل مسائل بومی استان اولویتی اساسی است 

  • کد خبر : 6660
  • ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴
استاندار ایلام: رسانه‌های ایلام در مقیاس ملی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند/ جریان سازی برای حل مسائل بومی استان اولویتی اساسی است 

استاندار ایلام: رسانه‌های ایلام در مقیاس ملی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند/ جریان سازی برای حل مسائل بومی استان اولویتی اساسی است 

استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند این استان در حوزه رسانه، گفت:ایلامیان علی رغم جمعیت کم و محدودیت جغرافیایی، اما در مقیاس ملی در حوزه رسانه حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و از نظر فرهنگی، تحلیل، تبیین و خبر نقش خود را بخوبی ایفا کردند.

 

به گزارش الوند _  حسن بهرام نیا روز سه‌شنبه دوم اسفند ماه در نشست با اعضای شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره رسانه ای ابودز استان ایلام با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند استان ایلام در حوزه رسانه، اظهار داشت:امروز فضای رسانه در جامعه حرف اول می‌زند و با آنکه صداوسیما نقش خود را به درستی ایفا کرده است اما محدودیت‌هایی دارد، در حالی که در فضای مجازی و دیجیتال با استفاده از گوشی‌های هوشمند دسترسی به اخبار در هر نقطه و مکان جغرافیایی امکان پذیر است هرچند که صداو سیما نیز مخاطبین خود را نیز دارد.

 

وی با اشاره به رسالت اصلی این جشنواره‌ افزود: باید تلاش کرد تا در قالب این جشنواره‌ها میزان رویش‌ها بر ریزش‌ها پیشی بگیرد ضمن آنکه مجموعه هییت داوران افراد زبده‌ای هستند که از مزیت‌های جشنواره است.

 

استاندار ایلام با اشاره به موافقت رهبر فرزانه انقلاب با عفو و تخفیف مجازات متهمان و محکومان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: این حکم پدرانه مقام معظم رهبری در سطح کشور از نظر مقام قضایی در کل دنیا بی‌بدیل است و در جایگاه پدری دلسوز برای جامعه هستند، لذا با نصب العین قرار دادن بیانات رهبر فرزانه انقلاب باید در جهت افزایش رویش ها تلاش کنیم.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: ایلامیان علی رغم جمعیت کم و محدودیت جغرافیایی، اما در مقیاس ملی در حوزه رسانه حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و از نظر فرهنگی، تحلیل، تبیین و خبر نقش خود را بخوبی ایفا کردند.

 

وی با بیان اینکه در قضایای اخیر دشمن تمامی تلاش خود را برای براندازی نظام بکار گرفت، یادآور شد: دشمن با استفاده از همه امکانات و با عملیات ایذایی عده‌ای، امنیت کشور را مورد لطمه قرار دادند که برگرفته از جبهه برانداز متحد دشمن و در رأس آن آمریکا بود که با همدلی مردم و نقش پدرانه رهبر فرزانه انقلاب این دسیسه دشمن خنثی شد.

 

بهرام نیابا تأکید بر سرمایه‌گذاری در حوزه رسانه و فضای مجازی گفت: سرمایه‌گذاری در این حوزه امری پسندیده و عالمانه است تا از این طریق ضمن انتقال تجربیات از خلاقیت ها و استعدادهای درخشان و برتر نیز حمایت شود و عرصه برای حضور جوانان فراهم گردد.

 

استاندار ایلام همچنین از رسانه ها خواست تا جریان‌سازی در حوزه حل مسائل بومی استان را مدنظر داشته باشند که در این زمینه لازم است تا مسأله‌محور به موضوعات ورود پیدا کرد تا جریان‌سازی بومی در استان رخ دهد.

 

وی در ادامه با اشاره به سرفصل های جشنواره به اهمیت جهاد تبیین و امیدآفرینی در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: دشمن همواره برای ایجاد یأس و ناامیدی از هیچ تلاشی دریغ نمی کند و لازم است این خلا با تبیین دستاوردها و روشنگری و اطلاع رسانی آنها به مردم از طریق رسانه ها انجام شود.

 

مقام ارشد استان ایلام خاطرنشان کرد: ایران اسلامی با وجود همه فشارها، تحریم‌ها و تهدیدات امروز در عرصه‌های مختلف علمی، علوم فضایی، پزشکی و هسته ای پیشرفت های قابل توجهی داشته و حایز رتبه‌های برتر در برخی بخش‌ها نیز شده است که در سراسر استان از شمال تا جنوب  نیز مصادیق فراوانی وجود دارد که اطلاع رسانی هر کدام از آنها باعث ایجاد امید در جامعه می شود که از جمله آنها می‌توان به پروژه‌های نفت و گاز، عمرانی، مراکز صنعتی جدید از جمله تولید فیلتر تصفیه آب اشاره کرد که در گذشته از کشور آلمان وارد کشور می‌شد اما امروز به دست جوانان همین استان در شهر ایوان در حال تولید است.

وی  با ابراز رضایت از عملکرد صداوسیمای مرکز ایلام در راستای امیدآفرینی در ایام پیش رو گفت: عملکرد صدا و سیما در حوزه امیدآفرینی و انتشار گزارش های مصداقی در سطح استان قابل تقدیر است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6660