تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

استاندار ایلام : در جهت مهاجرت معکوس ۵۰۰ متر زمین رایگان به متقاضیان ساخت مسکن روستایی اعطا می شود  

  • کد خبر : 6392
  • ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴
استاندار ایلام : در جهت مهاجرت معکوس ۵۰۰ متر زمین رایگان به متقاضیان ساخت مسکن روستایی اعطا می شود   

استاندار ایلام : در جهت مهاجرت معکوس ۵۰۰ متر زمین رایگان به متقاضیان ساخت مسکن روستایی اعطا می شود

استاندار ایلام گفت: طبق دستور رئیس جمهور در جهت مهاجرت معکوس، ۵۰۰ متر زمین رایگان به متقاضیان ساخت مسکن که قصد بازگشت به روستاها را دارند اعطا می شود.

 

 

به گزارش الوند _ حسن بهرام نیا روز یکشنبه در نشست پیگیری تسهیلات مسکن روستایی استان ایلام  که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام و  مدیران بانک ها برگزار شد از کسب رتبه هفتم ایلام بین استان های سراسر کشور در تولید مسکن شهری و روستایی خبر داد و گفت: همه مدیران مرتبط در دستگاه های اجرایی و بانک ها در این موفقیت سهیم هستند که از همه آنان قدردانی می کنم.

 

وی عملکرد بانک های استان را از نظر معرفی و انعقاد قرارداد برای تسهیلات مسکن روستایی و شهری رضایت بخش عنوان کرد و گفت: بانک ها در پرداخت تسهیلات مسکن تسهیل گری کنند چراکه تولید مسکن شهری و روستایی از اهداف اصلی دولت سیزدهم است.

 

استاندار ایلام با اشاره به ابلاغیه ریاست محترم جمهور، از اعطا ۵۰۰ متر مربع زمین رایگان برای افرادیکه که قصد بازگشت به روستا و مهاجرت معکوس دارند خبر داد و گفت: طبق دستور رئیس جمهور در جهت مهاجرت معکوس ۵۰۰ متر زمین رایگان به متقاضیان ساخت مسکن روستایی اعطا می شود که قصد بازگشت به روستاها را دارند.

 

دکتر بهرام نیا تاکید کرد: ۵۰۰ متر زمین روستایی از طریق الحاق اراضی دولتی و یا با توافق با مالکان تامین می‌شود، اما دریافت هزینه آماده سازی زمین از متقاضی بلامانع است.

 

استاندار ایلام تصریح کرد: سهم استان ایلام در بخش پروژه بزرگ نهضت ملی مسکن ۳۲ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی است که با همراهی و همکاری همه مدیران دستگاه های اجرایی رتبه ایلام در این حوزه رضایت بخش است.

 

وی اضافه کرد: تامین مسکن، مهم ترین اولویت استان است و همه مدیران باید برای این مهم پای کار باشند.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام با تاکید بر همراهی تمامی مدیران دستگاه های اجرایی با اداره کل راه و شهرسازی، گفت: تمامی مدیران کل یاریگر اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن برای تحقق برنامه های تامین مسکن استان باشند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6392