تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

ارسال ۴۲۵ اثر به جشنواره ملی «اذان منتظران» در استان همدان

  • کد خبر : 2817
  • ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
ارسال ۴۲۵ اثر به جشنواره ملی «اذان منتظران» در استان همدان

ارسال ۴۲۵ اثر به جشنواره ملی «اذان منتظران» در استان همدان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان از ارسال ۴۲۵ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ملی اذان منتظران در این استان خبر داد.

 

به گزارش الوند_ مهدی باب الحوائجی روز دوشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره سراسری «اذان منتظران» اظهار داشت: هدف نهایی از اجرای این جشنواره ایجاد فضای معنوی با موضوع اذان در سطح کشور خواهد بود که استان دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان به دلیل ظرفیت های فرهنگی و مذهبی بالا، منبع ایجاد این فضای معنوی در کشور است.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۷۵ اثر پالایش و تایید شده شامل ۵۰ اثر در زمینه شعر و دلنوشته، خاطره نویسی ۴۱ اثر، خوشنویسی ۲۵ اثر، داستان کوتاه ۱۸ اثر، عکس ۵۷ اثر، کلیپ ۵۸ اثر، مقاله ۲۱ اثر، نقاشی ۸۷ اثر، موشن گرافی ۱۰ اثر و مستند هشت اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

معاون سیاسی استاندار همدان، از اذان به عنوان معبر ورودی به عرش الهی و کلید ورودی به صندوقچه ثبت و ضبط نگه داری اعمال یاد کرد و افزود: جشنواره اذان یک رویداد فرهنگی برای معنوی سازی فضای عمومی کشور و استان است.

باب الحوائجی با تاکید بر ضرورت انجام تبلیغات در فضای شهری و محیطی در خصوص اطلاع رسانی این جشنواره گفت: شهرداری های استان از تمامی امکانات خود برای انجام تبلیغات یکپارچه برگزاری این رویداد ملی در سطح شهرها استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره می تواند ظرفیت و فضای مناسب برای معرفی بیش از پیش استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران اسلامی را فراهم کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان با تاکید بر ضرورت پای کار بودن تمامی ستادهای وزارتخانه ای کشور، روسای ادارات شهرستان ها اظهار داشت: گزارش‌های ارائه شده از روند اجرای کار به صورت علمی، مصور و در راستای پیشبرد اهداف دولت هوشمند الکترونیک باشد.

باب الحوائجی یاد آور شد: اسامی کمیته داوران هفته آینده مشخص شود و در راستای غنی تر شدن محتوای علمی آثار ارسالی، تبلیغات برون استانی و مکاتباتی با حوزه علمیه قم و وزارت علوم صورت گیرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2817

برچسب ها