تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

اردوگاه صیانت تنها مختص بهبودیافته گان کرمانشاهی خواهد بود

  • کد خبر : 8966
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۳
اردوگاه صیانت تنها مختص بهبودیافته گان کرمانشاهی خواهد بود

اردوگاه صیانت تنها مختص بهبودیافته گان کرمانشاهی خواهد بود

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه ارودگاه صیانت کنگاور صرفا برای فرزندان بهبودیافته این استان است، گفت: در این مجتمع تنها بهبودیافتگان استان مشغول به کار خواهند شد و حضور معتادان دیگر استانها شایعه ای بیش نیست.

 

گزارش صنعت _ محمدطیب صحرایی در سفر به کنگاور و بازدید از اردوگاه توانمندسازی صیانت در گفت و گو با صنعت بیان داشت: آسیب های اجتماعی در کرمانشاه سالیان زیادی است که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده که باید همه تلاش کنیم افراد قربانی اعتیاد دوباره به یک زندگی خوب و سالم برگردند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: این اردوگاه در گذشته اقامتگاه مردم تحت ستم حلبچه در دوران صدام حسین بوده و پس از بازگشت این عزیزان، نزدیک به سی سال است که متروک مانده است.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز توانمندسازی و مهارت آموزی برای رهایی یافتگان از چنگ اعتیاد، با کمک دستگاه‌های مختلف و گروه های مردم نهاد و جهادی، این اردوگاه بازسازی و آماده سازی شده است .

صحرایی یادآور شد: در استان تعداد زیادی معتاد متجاهر وجود دارد که این افراد در حال جمع آوری هستند و پس از مرحله سم زدایی، بازپروری و غربالگری، برای حرفه آموزی و وارد شدن به چرخه کار و تولید به این مرکز منتقل می‌شوند.

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته تعدادی از مهارت های اشتغال زا به این افراد آموزش داده می‌شود و آن ها مراحل اولیه تولید را تجربه می‌کنند و در ادامه این تولیدات در قالب خیریه عرضه می شود.

استاندار کرمانشاه با رد برخی شایعات بی پایه گفت: این مجموعه تنها مختص افراد رهایی یافته از دام اعتیاد ساکن استان کرمانشاه است و به هیچ عنوان قرار نیست به نقاط دیگر خدمات ارائه دهد.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه تاکید کرد: در این مجموعه برنامه هایی همچون کاشت محصولات کشاورزی و پرورش دام سبک در دست اقدام است و در ادامه این مرکز از محل درآمدهای حاصل از عرضه همین محصولات تولیدی اداره خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت فعلی این مرکز حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر است و در ادامه توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد و پذیرای افراد بیشتری خواهد بود.

صحرایی ابراز امیدواری کرد با کمک این مجموعه زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد شغل مولد و پایدار برای مددجویان فراهم شود‌.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8966